LU grib paaugstināt studiju maksu (Papildināts), Mixnews.lv

LU grib paaugstināt studiju maksu (Papildināts)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 22. janvārī plkst. 11:44

Pievienots LU rektora komentārs

Notiek sarunas par mācību maksas celšanu visām Latvijas Universitātes (LU) studiju programmām, ziņo telekanāls LNT.

LU mācību prorektora vietnieks Jānis Saulītis atzinis: "Pagaidām šis jautājums vēl ir procesā, universitāte tādu gala lēmumu par to, vai tiks paaugstināta studiju maksa, nav pieņēmusi. Es nevaru noliegt, ka sarunas par to notiek un, iespējams, ka tas notiks."

Ja jautājums par studiju maksas celšanu tiks atbalstīts, tad tas varētu būt apmēram par 10% visās studiju programmās.

Lēmumu plānots pieņemt pavasarī.

Latvijas Universitātes (LU) mācību maksu varētu palielināt, jo pieaugušas mācību procesa nodrošināšanas izmaksas.

Kā pastāstīja LU rektors Mārcis Auziņš, universitātes mācību maksa nav palielināta kopš 2007.gada, kad saistībā ar ekonomisko krīzi tā tika būtiski samazināta. Rektors atzīmēja, ka daudzas augstskolas jau paspējušas paaugstināt savas mācību maksas.

"Tā kā reālās izmaksas, piemēram, komunālo pakalpojumu cenas, ir palielinājušās, diskutējam arī par mācību maksas palielināšanu," skaidroja Auziņš. Viņš norādīja, ka mācību maksas palielinājums varētu stāties spēkā nākamajā mācību gadā. Mācību maksas paaugstināšana gan neattiecas uz studentiem, kuri jau mācās LU. Tās paaugstināšanas gadījumā no lielākas naudas summas nāktos šķirties tiem, kuri studijas universitātē sāktu nākamgad.

Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) mācību prorektors Uldis Sukovskis atzinis, ka RTU nav plāna celt studiju maksas un tās, visticamāk, paliks iepriekšējā gada līmenī ar nebūtiskām izmaiņām. "Varbūt izņemot vienīgi ārzemju studentiem, kas nav Eiropas Savienības studējošie, iespējams, pacelsim studiju maksu," skaidroja Sukovskis.

Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

Komentāri