Jaunieši aktīvi piesakās uz 1000 eiro vērtajām prakses vietām valsts pārvaldē, Mixnews.lv

Jaunieši aktīvi piesakās uz 1000 eiro vērtajām prakses vietām valsts pārvaldē

фото

Sabiedrība | 2015. gada 22. janvārī plkst. 17:13

Dažu dienu laikā, kopš izsludināta pieteikšanās uz apmaksātajām prakses vietām valsts pārvaldē, uz tām pieteikušies jau 74 jaunieši, kas dzīvo un izglītību ieguvuši ārvalstīs, pavēstīja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska.

Pēc pirmajiem pieteikumiem gan varot secināt, ka daudzi pieteikumi neattiecas uz valsts pārvaldes darbības jomu, līdz ar to Valsts kanceleja uzrunās privātā sektora darba devējus par iespējām piedāvāt darba vakances. Tomēr šāda aktivitāte apliecinot jauniešu vēlmi atgriezties un strādāt dzimtenē.

Kučinska atgādināja, ka Valsts kanceleja jau iepriekš programmā "Jauniešu garantija" virzījusi ideju par apmaksātu praksi valsts pārvaldē, tomēr tā netika atbalstīta, jo darba devēji iebilduši pret īpašu atbalstu valsts pārvaldei, tādējādi novārtā atstājot privāto sektoru. Valsts kanceleja gan šo ideju turpinās virzīt, jo uzskata, ka ikvienam jaunietim jānodrošina līdzvērtīgas iespējas darbam valsts pārvaldē.

Piedāvājot apmaksātas prakses iespējas, Valsts kancelejas mērķis ir iesaistīt pēc iespējas vairāk talantīgus jauniešus valsts pārvaldē, jau laicīgi audzinot jaunos valsts pārvaldes vadītājus un ekspertus neatkarīgi no tā, kur izglītība ir iegūta, uzsvēra Kučinska.

Jāatgādina, ka desmit jauniešiem, kas mācījušies ārpus Latvijas, par praksi valsts pārvaldē projekta "Darbs valsts pārvaldē" laikā maksās ikmēneša stipendiju 1000 eiro apmērā, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Programmas laikā praksē valsts pārvaldē ir paredzēts uzņemt desmit jauniešus, kas izglītību ieguvuši dažādās jomās - inženiertehnikā, loģistikā, IT, ekonomikā, finansēs, starptautiskajās tiesībās un attiecībās, investīciju piesaistē un citās.

Pie darba valsts pārvaldē programmas īstenošanas laikā tiks desmit jaunieši, kuri būs izturējuši konkursu. Darbs tiks piedāvāts no aprīļa līdz šā gada beigām, par to ik mēnesi saņemot 1000 eiro stipendiju "uz rokas". Jauniešiem prakses laikā būs regulāri jāsniedz atgriezeniskā saite par savu darba ikdienu publikāciju veidā internetā. Reizi mēnesī tiks organizēta programmas dalībnieku tikšanās. Veiksmīgas sadarbības rezultātā starp praktikantu un valsts pārvaldes iestādi jaunajam kolēģim tiks piedāvāta pastāvīga darba vieta.

Informācija par programmu tiks izplatīta diasporām, latviešu medijiem ārvalstīs, kā arī sociālo tīklu domubiedru grupās.

Komentāri