Ārsts no Latvijas bez maksas pieciem Ukrainas karavīriem nodrošinās sejas un acu protēzes, Mixnews.lv

Ārsts no Latvijas bez maksas pieciem Ukrainas karavīriem nodrošinās sejas un acu protēzes

фото

Sabiedrība | 2015. gada 23. janvārī plkst. 13:41

Okulārista Valda Valtera došanos uz Kijevu palīdzēt cietušajiem ukraiņu karavīriem līdzfinansē arī "Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds", ziņo LETA.

Kā pastāstīja fonda valdes priekšsēdētāja Jana Streļeca, aviobiļetes Valteram un viņa asistentam no Rīgas uz Kijevu un atpakaļ izmaksājušas 679 eiro un šos izdevumus segs fonds par saziedotajiem līdzekļiem.

Tāpat fonds okulāristam un viņa asistentam segs uzturēšanās izdevumus Kijevas dzīvoklī, kas kopumā varētu izmaksāt ap 100 eiro, pastāstīja Streļeca.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, cik izmaksā protēzes, kuras Valters cietušajiem nodrošina par privātajiem līdzekļiem, Streļeca stāstīja, ka aptuvenās acs protēzes izmaksas pastāvīgajām protēzēm ir ap 200 eiro, bet pagaidu protēzēm - ap 70 eiro.

Viņa piebilda, ka visas protēžu un protezēšanas izmaksas sedz SIA "Valtera protēžu laboratorija".

Kā stāstīja Streļeca, bez acu protēžu nodrošināšanas cietušajiem "Valtera protēžu laboratorija" ir apņēmusies bez maksas pieciem pacientiem nodrošināt arī kombinētās sejas un acu protēzes.

Fonds šiem pacientiem apmaksās ceļa un uzturēšanās izdevumus Latvijā, jo šo protēžu uzstādīšana ir laikietilpīga un nav veicama Kijevā. Kā norādīja Streļceva, šādas protēzes cena ir no 1800 eiro.

Valters un viņa asistents no Kijevas uz Latviju izlidos rīt, 23.janvārī. Kā liecina informācija "Ziedot.lv" mājaslapā, pagaidām Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fondam saziedoti 18 342 eiro.

Jāatgādina, ka okulārists Valters no Latvijas šonedēļ brīvprātīgi devies uz Ukrainas galvaspilsētu Kijevu, lai palīdzētu ukraiņu karavīriem, kuri kaujās ar prokrieviskajiem separātistiem zaudējuši acis, trešdien vēstīja telekompānijas TV3 ziņas.

Valters neesot spējis mierīgi gulēt, saprotot, kādā situācijā nonākuši ukraiņi. Ārsts bažījies: "Ja nepalīdzēsim viņiem, mēs varam būt nākamie." Valters Kijevā ieradies pirmdien, un Ukrainas karavīru ārstēšanai viņš plāno ziedot visu šo nedēļu. Kaujās zaudētās karavīru acis Valters aizstāj ar protēzēm. "Patiesībā es esmu drusku piekusis, jo tik daudz invalīdu, tik daudz cilvēku svaigi no frontes es neesmu protezējis," TV3 ziņām atzina uz Kijevu aizbraukušais okulārists.

Notikumi Ukrainā Valteram atgādinot Atmodas laikus dzimtenē. Latviešu ārsta atsaucība ukraiņiem esot ļoti patīkams pārsteigums, un Valters kļuvis par vietējo mediju zvaigzni.

Kopumā Valters par saviem līdzekļiem Kijevā apņēmies apkalpot 65 pacientus. Līdz trešdienai viņš acu protēzes jau bija ievietojis 40 karavīriem.

Komentāri