Ministrs: Ceļu stāvoklis tiek uzlabots; ir pirmie rezultāti, Mixnews.lv

Ministrs: Ceļu stāvoklis tiek uzlabots; ir pirmie rezultāti

фото

Sabiedrība | 2015. gada 26. janvārī plkst. 11:41

Autoceļu stāvokļa nodrošināšanā ziemas mainīgajos laika apstākļos jau veikti vairāki uzlabojumi, Latvijas Radio sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Viņš uzsvēra, ka jau vairāk nekā nedēļu tiek veikta autoceļu preventīvā kaisīšana, kas dod rezultātu. Ministrs atgādināja, ka savulaik preventīvā autoceļu kaisīšana jau pastāvēja, tomēr ekonomiskās krīzes apstākļos tā tika samazināta līdz minimumam. Šie pasākumi gan rada papildu izmaksas un būs jādomā, kā tās kompensēt.

фото

Pēc ministra teiktā, saistībā ar traģisko ceļu satiksmes drošības situāciju šī gada sākumā tiek vērtēta arī ceļu uzturētāju atbildība. Tomēr ceļu tīrītāji nav vienīgie vainojamie - tāpat būtu jādomā par autobraucēju atbildības pastiprināšanu un automašīnu tehnisko kritēriju uzlabošanu, sacīja ministrs.

Jāpiebilst, ka pirmdien notiks Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sēde, kuras laikā uzklausīs atbildīgo institūciju ziņojumus par situāciju ceļu satiksmes drošībā ziemas periodā, kā arī notiks konkrētu priekšlikumu apspriešana tās uzlabošanai, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā.

Ceļu satiksmes drošības padomes sēdes sasaukšanu iniciēja Matīss un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), jo situācija ceļu satiksmes drošībā šī gada sākumā ir traģiska. Salīdzinot ar 2014.gada janvāri, ievērojami pieaudzis bojā gājušo skaits gan autobraucēju, gan mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku - kājāmgājēju un riteņbraucēju - vidū. Tāpat būtisku kritiku sabiedrībā un plašsaziņas līdzekļos izpelnījās autoceļu uzturēšana ziemas periodā, skaidro ministrijā.

Padomes sēdē atbildīgās institūcijas par autoceļu uzturēšanu - VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" (LAU) un VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) - sniegs informāciju un analīzi par ceļu esošo uzturēšanu ziemas sezonā, kā arī turpmāk veicamo, lai operatīvi nodrošinātu valsts autoceļu uzkopšanu ziemas sezonā. Savukārt VAS "Ceļu satiksmes direkcija" (CSDD) sniegs priekšlikumus, kuri saistīti ar transportlīdzekļu vadītāju apmācības procesa uzlabošanu, tostarp vadīšanas iemaņu pārbaudi slidena ceļa apstākļos, naktī. Padomes dalībnieki tiks informēti par rezultātiem, ko sniedz bezmaksas ziemas drošas braukšanas konsultācijas CSDD Biķernieku trasē, kā arī turpmāk plānotās aktivitātes, lai uzlabotu autovadītāju apmācību, vadot transporta līdzekļus sarežģītos braukšanas apstākļos.

Vienlaikus, uzklausot gan Valsts policijas, gan ceļu satiksmes drošības speciālistu sniegtos ziņojumus, padome vērtēs sagatavotos priekšlikumus naudas sodu palielināšanai par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, kā arī satiksmes dalībnieku atbildības palielināšanu par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu.

Komentāri