NEPLP: Putnis nav iesniedzis amata konkursa prasībām atbilstošus izglītības dokumentus, Mixnews.lv

NEPLP: Putnis nav iesniedzis amata konkursa prasībām atbilstošus izglītības dokumentus

фото

Sabiedrība | 2013. gada 15. februārī plkst. 12:15

Bijušā "Sabiedrības par atklātību Delna" vadītāja Roberta Putņa iesniegtais dokuments neapliecina, ka viņš ieguvis pirmā līmeņa augstāko izglītību, tā uz Putņa pārmetumiem par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amata kandidātu izvēli atbildēja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) valdes priekšsēdētājs Ainārs Dimants.

Dimants biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja, ka iesniegtajā dokumentā norādīts laiks, kurā Putnis bijis students Ķelnes Universitātē Vācijā, bet nav izziņas ne par nokārtotiem studiju kursiem, ne iegūtiem kredītpunktiem, ko varētu pielīdzināt iegūtai izglītībai.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Putnis administratīvajā tiesā ir apstrīdējis konkursa procedūru, kādā NEPLP meklē jaunos LTV valdes locekļus. Pieteikumā tiesai Putnis kritizē NEPLP par virkni procesuālo pārkāpumu, kas padarot neiespējamu godīgu un vienlīdzīgu kandidātu atlasi.

NEPLP Putņa kandidatūru ir noraidījusi konkursa pirmatlasē. Savu atteikumu NEPLP pamato ar to, ka Putņa iesniegtie dokumenti par daļēji pabeigtām tieslietu maģistra studijām Ķelnes Universitātē Vācijā nav atbilstoši augstāko izglītību apliecinoši dokumenti.

Savukārt Putnis norāda, ka NEPLP pretēji konkursa nolikumā deklarētajai vēlmei visus strīdus risināt sarunu ceļā ārpustiesas kārtībā, pieņemot lēmumu par viņa kandidatūras noraidīšanu, pat nav mēģinājusi sazināties ar viņu, lai kliedētu savas šaubas. Formālu atteikuma apstiprinājumu Putnis saņēmis tikai pēc pieprasījuma nosūtīšanas NEPLP, kad NEPLP pārstāvji jau publiski apsprieduši konkursa gaitu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri