Gripas epidēmija tuvojas kulminācijai; miris jau 21 cilvēks, Mixnews.lv

Gripas epidēmija tuvojas kulminācijai; miris jau 21 cilvēks

фото

Sabiedrība | 2013. gada 15. februārī plkst. 12:34

Šajā gripas sezonā miris jau 21 cilvēks, kuram laboratoriski apstiprināta gripa. Tas liecina, ka gripas nodarītais posts šogad ir smagāks, nekā iepriekšējās divās sezonās, ziņo LETA.

Kā informēja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, gripas epidēmija parasti ilgst 8-14 nedēļas, un Latvijā patlaban ir 4. vai 5.nedēļa.

Viņš pieļauj, ka epidēmijas kulminācija bija iepriekšējā nedēļā vai būs šonedēļ, bet pēc tam varot gaidīt saslimstības pazeminājumu. Latvijā saslimstība ar gripu epidēmijas līmenī gan varētu saglabāties vēl vismaz piecas nedēļas.

Perevoščikovs skaidroja, ka par epidēmijas beigām parasti ziņo tad, ja vismaz divu nedēļu laikā nevienā no gripas monitoringa pilsētām saslimstība nepārsniedz 100 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Kā ziņoja portāls Mixnews, saslimstība ar gripu jau sasniegusi 438,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir lielākais saslimstības līmenis kopš epidēmijas sākuma un augstāks nekā pagājušajā sezonā.

Mediķi pauž satraukumu, ka daudzi saslimušie pie ārsta vēršas novēloti, tādējādi zaudējot iespēju sākt savlaicīgu un efektīvu ārstēšanos, kas pasargātu no komplikāciju rašanās, piemēram, pneimonijas un jau esošo hronisku slimību paasinājumiem.

Komentāri