Bezdarbnieki bez maksas var ārstēties no atkarībām, Mixnews.lv

Bezdarbnieki bez maksas var ārstēties no atkarībām

фото

Sabiedrība | 2015. gada 27. janvārī plkst. 17:45

Bezdarbniekiem, kuriem atrast pastāvīgu darbu traucē atkarības problēmas, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) arī šogad piedāvā iespēju ārstēties no alkohola, narkotiku vai psihotropo vielu atkarības pēc "Minesotas" 12 soļu programmas, informēja NVA pārstāve Iveta Kancēna.

Pieteikties ārstēšanai var bezdarbnieki vecumā no 18 gadiem, kuriem ir saņemts narkologa atzinumus par alkohola, narkotiku vai psihotropo vielu atkarību un kuri vismaz trīs mēnešus ir reģistrēti NVA kā bezdarbnieki vai pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas vismaz sešus mēnešus nav strādājuši.

Ārstniecība ilgst 28 dienas un bezdarbnieki tajā iesaistās brīvprātīgi, norādīja Kancāne. Pasākumu īsteno divas ārstniecības iestādes - SIA "Akrona 12" Rīgā un slimnīca "Ģintermuiža" Jelgavā, kas nodrošina bezdarbniekiem atkarības slimību ārstēšanu saskaņā ar "Minesotas" 12 soļu programmu.

Programmas galvenais uzdevums ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, iemācīt viņam saprast, ka, lai pārvarētu atkarības radītās negatīvās sekas, vispirms jāmainās pašam, stāstīja Kancāne.

Pasākuma dalībniekiem NVA apmaksā pacientu iemaksu 7,11 eiro apmērā par vienu ārstēšanās dienu. Saņemot ārstniecības pakalpojumus dienas stacionārā, pasākumā iesaistītajiem bezdarbniekiem tiek finansēti arī izmitināšanas un ēdināšanas izdevumi 13,37 eiro apmērā par vienu ārstēšanās dienu.

Kopš 2012.gada decembra šādu iespēju NVA piedāvāja Eiropas Sociālā fonda projekta "Kompleksi atbalsta pasākumi" gaitā, bet šobrīd tas ir valsts finansēts "Atbalsta pasākums bezdarbniekiem ar atkarības problēmām".

Komentāri