Topošajiem autovadītājiem būs grūtāk tikt pie tiesībām, Mixnews.lv

Topošajiem autovadītājiem būs grūtāk tikt pie tiesībām (3)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 27. janvārī plkst. 15:10

Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, topošajiem autovadītājiem jārēķinās, ka eksāmenā tiks iekļauti papildu temati - bīstamu situāciju prognozēšana un risku novērtēšana, informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājs (CSDD) Andris Lukstiņš.

Viņš skaidroja, ka tāpat tiks pieprasīts apliecinājums no instruktora, ka praktiskā apmācība ir veikta gan diennakts tumšajā laikā, gan nelabvēlīgos laika apstākļos.

Lukstiņš arī norādīja, ka tiks pastiprinātas prasības autoskolām, lai jaunie autovadītāji būtu pietiekami sagatavoti un neapdraudētu ceļu satiksmes drošību.

Viņš norādīja, ka pērn būtiski pieaudzis ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits - no 179 cilvēkiem 2013.gadā līdz 211 bojāgājušajiem 2014.gadā. 43,7% no tiem bijuši vieglo automašīnu vadītāji vai pasažieri, un šajā kategorijā pieaugums bijis par 25%. Visbiežāk avārijas izraisa 20 līdz 30 gadus veci braucēji, kuri ir alkohola reibumā. Lukstiņš arī norādīja, ka alkohola reibumā bojāgājušo autovadītāju skaits pērn palielinājies 2,6 reizes - no desmit līdz 26.

Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis informēja, ka pērn, piemēram, četros traģiskos negadījumos kopā bojā gājuši 18 cilvēki.

Komentāri 3
Centispirms 2 gadiem
Cik zinu tad autoskolā EKsperts rūpējas par to lai viss būtu maksimāli ērtāk un saprotamāk http://autoskola-eksperts.com/autoskolas-riga/
Zanepirms 4 gadiem
Domāju, ka svarīga tomēr ir arī autoskolas izvēle, jo pamatus tam tālākajam stilam jau ieliek pirmie insetruktori. Šī jautājuma sakarā iesaku uzmest aci: http://www.autoskola-presto.com/autoskola-mustangs-vs-presto
Romkapirms 4 gadiem
Idiotu bars,no ta nav nekadas jegas,jo pec tiesibu iegushanas tapat katrs brauc pec sava saprata !!!!