Sabiedrībā zināmi cilvēki iedvesmos skolēnus mācīties, Mixnews.lv

Sabiedrībā zināmi cilvēki iedvesmos skolēnus mācīties

фото

Sabiedrība | 2015. gada 2. februārī plkst. 19:48

No pirmdienas, 2.februāra līdz 6.februārim norisināsies "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras laikā vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi dosies uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā, informēja pasākuma organizētāji.

Skolēniem šī esot lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

"Iespējamās misijas" programmas direktors Mārtiņš Kālis skaidro, ka akcija norisinās jau sesto reizi un ir kļuvusi par spēcīgu tradīciju, kas palīdz reālo dzīvi ienest Latvijas skolās. Skolēni satiek un iepazīst cilvēkus, kuri savā jomā ir daudz sasnieguši. Viesi ne tikai vadot stundas, bet arī stāsta par to, kāda nozīme viņu sasniegumos ir bijusi skolas gadiem un izglītībai.

Šogad uz Iespējamās misijas sadarbības skolām Rīgā, Dobelē, Jūrmalā, Tukumā, Siguldā un citās Latvijas pilsētās dosies tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā žurnālisti Jānis Geste un Kārlis Streips, TV raidījumu vadītājs Renārs Zeltiņš, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, sportists Madars Apse, mūziķi Ilga Reizniece un Jānis Šipkēvics, kā arī citi savas jomas speciālisti un profesionāļi. Trešdien, 4. februārī, Rīgas 22. vidusskolas 7. klases skolēniem matemātikas stundu vadīs Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Savukārt šodien Dobeles Valsts ģimnāzijas 11. klasei komerczinību stundu vadīs "Swedbank" valdes loceklis Reinis Rubenis.

Akcijas dalībnieki caur savu personīgo piemēru parādīšot - lai sasniegtu mērķi, ir svarīgi ne tikai to apzināties, bet arī aktīvi darboties ceļā uz vēlamo rezultātu.

Akcijas mērķis ir ne tikai motivēt skolēnus apgūt jaunas zināšanas, bet ļaut viņiem ieraudzīt apgūto zināšanu praktisko pielietojumu. Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās Iespējamās misijas izglītības programmai, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Komentāri