Ģenerālprokuratūra pārsūta KNAB iesniegumu par iespējamu korupciju aizsargjoslu tīrīšanas darbos, Mixnews.lv

Ģenerālprokuratūra pārsūta KNAB iesniegumu par iespējamu korupciju aizsargjoslu tīrīšanas darbos

фото

Sabiedrība | 2013. gada 15. februārī plkst. 15:04

Ģenerālprokuratūra pārsūtījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) Saeimas deputātu iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt iespējamu koruptīvu noziegumu veikšanu AS "Sadales tīkls" saistībā ar koku zāģēšanu elektrības līniju tīrīšanām, ziņo LETA.

Ar iesniegumu pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vērsās Saeimas deputāti Andrejs Elksniņš (SC) un Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), lūdzot izvērtēt iespējamu koruptīvu noziedzīgo nodarījumu veikšanu AS "Sadales tīkls" no atbildīgo amatpersonu puses, tērējot 6 450 726 latus par koku nozāģēšanu, šos darbus nododot izpildei privātajiem uzņēmumiem.

Nesen izskanēja informācija, ka AS "Sadales tīkls" maksājot pārāk lielas summas aizsargjoslu tīrīšanas darbiem. "Sadales tīkls" atbildīgās amatpersonas gan pilnībā noliedza jebkādu nelikumīgu darbību veikšanu, tomēr februāra sākumā pārtrauca iepirkumu procedūru elektrolīniju trašu tīrīšanai.

"Sadales tīkla" amatpersonas pirmdien preses konferencē norādīja, ka neesot nekādu bažu, ka līdz šim būtu veikts kas pretlikumīgs. Amatpersonas ironizēja, ka vienu brīdi pārmests, ka elektrolīnijas netiek tīrītas un ziemā koku lūšanas dēļ ir elektrības pārrāvumi, bet tad tagad uzņēmums tiek kritizēts par elektrolīniju uzkopšanu.

"Kā elektriķi esam iesaistīti politiskās spēlēs, kas nav pieņemami," uzsvēra uzņēmuma valdes loceklis Raimonds Skrebs.

Tāpat uzņēmuma vadība informēja, ka plānojuši 35% elektrolīniju darbus pārņemt savā pārziņā, pērkot frēzes un komplektējot jaunas komandas.

Tuvākajā laikā tiks izsludināts jauns konkurss, kurā aicinātas piedalīties mežizstrādes firmas un mežu īpašnieki. Uzņēmuma vadība prognozē, ka jaunajā konkursā cena varētu būt tuvu iepriekšējā konkursa cenai, turklāt esot vērojama papildu uzņēmumu interese par to pat pirms izsludināšanas. Uzņēmuma vadība par neizprotamu joprojām uzskata prasību trases tīrīšanas laikā nozāģētos kokus aizvākt no meža un realizēt, kas sadārdzina šo procesu vēl par septiņiem latiem par vienu koku.

Kopējais "Sadales tīkla" attīrāmo elektrolīniju trašu apjoms, kas iet caur mežainiem apvidiem, ir 11 584,1 hektārs jeb aptuveni 13 528 kilometri. Šo darbu apjomu ir plānots veikt četru gadu periodā, katru gadu iztīrot trases 3300 kilometru garumā.

Foto: ngs42.ru, mir-kvartir-ok.ru

Komentāri