Beness Aijo nosauc to Latvijas cilvēku vārdus, kas karo Ukrainā, Mixnews.lv

Beness Aijo nosauc to Latvijas cilvēku vārdus, kas karo Ukrainā

фото

Sabiedrība | 2015. gada 11. februārī plkst. 10:09

Ukrainas austrumos kaujinieku rindās dien vairāki cilvēki no Latvijas, ziņo laikraksts "Vesti Segodņa". Laikraksts atsaucas uz meklēšanā izsludināto Benesu Aijo, kurš tiek apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu.

Bez jau iepriekš zināmā, kaujinieku rindās karojošā Vjačeslava Visocka un Valentīna Milutina, esot arī citi Latvijas valstspiederīgie. Piemēram, bijušais uzņēmējs no Rīgas Anatolijs, kuram Latvijā palikusi sieva un pieaugusi meita. Anatolijs neesot vēlējies, lai tiek atklāts viņa uzvārds, jo viņam esot jāatgriežas Latvijā.

Esot arī kāds latvietis Mareks, kurš gan neesot vēlējies, lai par viņu kaut kas vairāk kļūst zināms.

Beness arī atklāja, ka Visockis guvis nopietnu rokas savainojumu un pašlaik ārstējoties Krievijā.

Jāatgādina, ka Ukrainā kaujinieku rindās gājis bojā pirmais ar Latviju saistītais kaujinieks, liecina konfliktam Ukrainā veltītās vietnēs ievietota informācija. Vietnē "psb4ukr.org", kas apkopo datus par Ukrainā karojošajiem kaujiniekiem. Kā pašpasludinātās "Luhanaskas tautas republikas" kaujinieks minēts Rodions Kušnirs, kurš sociālajos tīklos figurē arī ar vārdu Deniss Morozovs.

Kā viņa dzīvesvietas adrese minēta Rīga, Latvija, sociālajos tīklos ievietotajos attēlos viņš ir redzams Rīgā, kā arī Donbasā pozējam ar ieročiem. Sociālajos tīklos arī cirkulē bilde ar kaujinieku, kurā teikts, ka Kušnirs ir brīvprātīgais no Latvijas, ietilpst kaujinieku bataljonā "Vostok" un gājis bojā 21.janvārī no lodes trāpījuma sirds apvidū.

Drošības policija veic pārbaudi saistībā ar publiski izskanējušo informāciju par šī Latvijas iedzīvotāja bojāeju kaujās Ukrainā.

Komentāri