Rīgu atzīst par vienu no labākajiem tūrisma galamērķiem Eiropā, Mixnews.lv

Rīgu atzīst par vienu no labākajiem tūrisma galamērķiem Eiropā

фото

Sabiedrība | 2015. gada 11. februārī plkst. 18:15

Rīga konkursā par Eiropas labāko tūrisma galamērķi 2015.gadā, saņemot 15 627 balsis, ierindojusies piektajā vietā, informēja Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua.

Pirmo vietu ar 42 396 balsīm ieņem Francijas pilsēta Bordo, kam seko Lisabona, Atēnas un Valleta.

Balsotāji Rīgu atzinuši kā ļoti skaistu un romantisku pilsētu ar apbrīnojamu arhitektūru, kā arī pilsētu, kurā iespējams relaksēties. Eiropas labāko tūrisma galamērķu 2015.gadā topa desmitniekā aiz Rīgas kā sestā seko Zagreba, pēc tam Ļubļana, Insbruka, Milāna un Brisele. Šogad balsojuma laikā ir sasniegti vairāki rekordi - kopumā trīs nedēļu laikā nobalsojuši 244 696 cilvēki, kas ir par 6% vairāk nekā pērn. Balsošanā piedalījušies cilvēki no 113 valstīm, novērota rekordliela aktivitāte sociālajos medijos, kā arī medijos publicēti vairāki simti rakstu.

Par labākā tūrisma galamērķi kopumā sacentās kopumā 20 pilsētas: Amsterdama, Atēnas, Barselona, Berlīne, Bordo, Brisele, Insbruka, Lisabona, Ļubļana, Londona, Madride, Milāna, Parīze, Reikjavīka, Rīga, Roma, Stambula, Valleta, Vīne un Zagreba.

Balsošana norisinājās trīs nedēļas - no 20.janvāra līdz 10.februārim.

Šis ir pirmais gads, kad Rīga piedalījās lielākajā e-tūrisma platformas "europeanbestdestinations.com" konkursā.

Komentāri