Čalovskis dzīvo vienā no ASV stingrākajiem cietumiem, Mixnews.lv

Čalovskis dzīvo vienā no ASV stingrākajiem cietumiem

фото

Sabiedrība | 2015. gada 23. februārī plkst. 19:53

Kibernoziegumos apsūdzētais Latvijas pilsonis Deniss Čalovskis šobrīd uzturas Metropolitēna labošanas centrā Ņujorkā un nākamā tiesas sēde viņam paredzēta 20.aprīlī, ziņo LETA.

Kā pastāstīja Čalovska advokāts Latvijā Saulvedis Vārpiņš, viņš sazinājies ar Čalovska advokātu ASV Deividu Kītu Bertenu, no kura regulāri tiek saņemta informācija par notiekošo Čalovska lietā. Bertens praktizē kopš 1985.gada un sākotnēji bijis prokurors. Kopš 1991.gada viņš pārstāv klientus tikai krimināllietās, ir sertificēts praktizēt gan valsts, gan federālajās tiesās. Vienlaicīgi viņš ir pasniedzējs juridiskajā augstskolā.

Pašlaik Čalovskis atrodas Metropolitēna labošanas centrā Ņujorkas pilsētā. Tas ir federālais cietums vīriešiem un sievietēm. Viņa kamera nav liela, un viņš tajā atrodas kopā ar vēl vienu personu. Tajā ir izlietne, tualete un divas gultas. Kamerā ir neliels logs ar skatu uz ārpusi. Dienas laikā viņš drīkst iziet ārpus savas kameras, lai gan pagaidām šādu iespēju nav izmantojis. Fiziski Čalovskis jūtas labi, ir vesels, taču atzinis, ka psiholoģiskā spriedze ir ārkārtīgi liela, pastāstīja Vārpiņš.

19.februārī Čalovskis bija ieradies tiesā, lai tiktos ar prokuroru un tiesnesi, kurš izskatīs viņa lietu. Prokurors 30 dienu laikā nodos Čalovska rīcībā visus tos materiālus un pierādījumus, kuri tiks izmantoti pret viņu iztiesāšanas procesā. Kā norāda advokāts Bertens, šajā lietā izmeklēšanas materiāli pamatā ir datoru un cieto disku kopijas.

Tiklīdz materiāli tiks saņemti, advokāts kopā ar Čalovski tos izskatīs, vajadzības gadījumā pieaicinot datorspeciālistus. Tad arī tiks lemts jautājums par aizstāvības taktiku. Tāpat advokāts ir nolēmis ļoti detalizēti izpētīt izdošanas procesa norisi Latvijā un Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu. Ja Čalovskis ASV tika izdots netaisnīgi, advokāts vērsīs tiesneša uzmanību arī uz šo faktu.

Nākamā tiesas sēde Čalovskim nozīmēta 20.aprīlī.

Čalovskim būs atļauts ar elektroniskā pasta palīdzību kontaktēties arī ar Vārpiņu, un šobrīd tiek kārtotas nepieciešamās formalitātes, lai šāds komunikācijas veids tiktu nodrošināts.

Jāatgādina, ka ASV federālie prokurori Čalovskim kopā ar diviem citiem iespējamiem Austrumeiropas kibernoziedzniekiem - Krievijas pilsoni Ņikitu Kuzminu un Rumānijas pilsoni Mihaju Paunesku - izvirzījuši apsūdzības par datorvīrusa "Gozi" radīšanu un uzturēšanu. Ar šo vīrusu tika inficēts vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, tostarp aptuveni 40 000 datoru ASV. Vīruss nonācis pat ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) datoros.

Komentāri