Lielveikals: Stāvot rindās pie kasēm, pircēji gadā zaudē septiņas stundas, Mixnews.lv

Lielveikals: Stāvot rindās pie kasēm, pircēji gadā zaudē septiņas stundas

фото

Sabiedrība | 2013. gada 16. februārī plkst. 12:34

Stāvot rindās pie lielveikalu kasēm, lai samaksātu par pirkumiem, cilvēki gadā vidēji zaudē aptuveni septiņas stundas, liecina lielveikalu ķēdes "Maxima" interneta veikala "e-maxima" veiktie aprēķini.

Aprēķini veikti, pieņemot, ka cilvēks vidēji rindā stāv četras minūtes un iepērkas vidēji divas reizes nedēļā.

Kā norādīja "Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš, septiņu stundu laikā ģimenes lokā būtu iespējams noskatīties četras multfilmas "Šreks" pēc kārtas, savukārt dāmas varētu iespēt pat septiņas reizes veikt klasisko manikīru.

Savukārt, pieņemot, ka cilvēks ar auto dodas iepirkties vidēji divas reizes nedēļā, brauciens vienā virzienā līdz veikalam aizņem vidēji 10 minūtes un braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā, aprēķināts, ka gada laikā kopumā līdz lielveikalam tiek veikta 107 kilometru distance.

"Tas nozīmē, ka gada laikā, mērojot ceļu uz veikalu vien, neskaitot ceļu atpakaļ, mēs paveicam distanci, kas ir līdzvērtīga četru maratonu distancei, ceļam no Rīgas uz Līvāniem un atpakaļ vai, piemēram, 3,5 Lamanša tuneļa garumiem," norāda Andiņš.

Tika arī aprēķināts, ka viena pirkuma vidējais smagums ir 15 kilogrami, kas pielīdzināms trīs saliekamo trepju svaram vai, piemēram, bērnu ratiņu svaram kopā ar zīdaini.

Foto: diapazon.kz, carolinerdonnelly.com, trebax.ru

Komentāri