Ģimenes vērtību aizstāvji mēģina nepieļaut Rīgā plānoto Eiropraidu , Mixnews.lv

Ģimenes vērtību aizstāvji mēģina nepieļaut Rīgā plānoto Eiropraidu (1)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 4. martā plkst. 13:41

Rīgas pašvaldība konsultēsies ar Tieslietu ministriju (TM), lai noskaidrotu, kā rīkoties situācijā, kad viena biedrība laicīgi pieteikusi pasākumus datumos, kad Rīgā plānots Eiropraids, informēja Rīgas domē.

Rīgas domē 20.jūnijā lesbiešu, geju, biseksuāļu un viņu draugu apvienība "Mozaīka" no plkst.13 līdz plkst.18.30 pieteikusi gājienu un sapulci pie Vērmanes dārza. Gājiens pieteikts maršrutā Vērmanes dārzs-Tērbatas iela-Bruņinieku iela-Brīvības iela-Brīvības bulvāris-Vērmanes dārzs un sapulce - Vērmanes dārzā. Kā pasākuma mērķis minēts "veicināt sabiedrības izpratni par cilvēktiesībām, dažādību, seksualitāti, dzimuma identitāti un ar to saistītiem jautājumiem un informēt par lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) cilvēku tiesisko stāvokli Latvijā, pieprasīt grozījumu izdarīšanu normatīvajos aktos, kas nodrošinātu visu cilvēku neatkarīgi no viņu piederības kādai sabiedrības grupai vienlīdzīgas tiesības dažādās dzīves jomās, kā arī svinēt daudzveidību un demokrātiju". Plānotais dalībnieku skaits ir 2000 personu.

Pirms šī pieteikuma minētajā datumā un laikā domē saņemti vēl divu pasākumu pieteikumi no biedrības "Antiglobālisti". Biedrība 20.jūnijā un 21.jūnijā no plkst.9 līdz plkst.21 Rīgā, 11.novembra krastmalā starp Vanšu tiltu un Akmens tiltu, pieteikusi sapulci, gājienu un piketu ar mērķi "popularizēt ģimenes vērtības". Kā plānotais dalībnieku skaits norādīts 50.

Tāpat šī biedrība pieteikusi pasākumu laikā no 13.jūnija līdz 21.jūnijam - katru dienu no plkst.9 līdz plkst.21 Rīgā, Vērmanes dārzā, kur "Antiglobālisti" vēlas rīkot sapulci, gājienu un piketu, minot ironisku mērķi "popularizēt smēķēšanu, alkohola un narkotiku lietošanu, neveselīgu pārtiku un dzīvesveidu, seksuālas novirzes un dažādas perversijas, kā arī citas dīvainas lietas". Arī šim pasākumam dalībnieku skaits norādīts 50.

Domes pārstāvis Uģis Vidauskis skaidro, ka šajā situācijā pašvaldība vērsusies TM, lai lūgtu skaidrojumu, kā pašvaldībai rīkoties situācijā, kad ir skaidrs, ka konkrēts pasākums likuma noteiktajā kārtībā pašvaldībā laicīgi pieteikts ar mērķi nepieļaut citu - šajā gadījumā "Antiglobālisti" nevēlas pieļaut praida, ko pieteikusi "Mozaīka", - norisi. Attiecīgais likums aizliedz ar jaunu pasākumu ierobežot kādu iepriekš pieteiktu pasākumu.

Konsultējoties ar TM, līdz norādītajiem datumiem visi saņemtie pieteikumi pašvaldībā tiks izvērtēti, skaidro Vidauskis.

Komentāri 1
ZilsVienotībasĀrlietuMinistrspirms 3 gadiem
Kas pirmais maļ tas pirmasi brauc.Antiglobļistiem ir likumīga priekšroka. Visiem likumi vienlīdzīgi. Nerīgst diskriminēt normālos izvirtuļu dēļ, tāpat kā nevar pseido ebreju mantiniekiem atdot tiem nepiederošus īpašumus diskriminējot pārējās tautības Latvijā.