Latvijā būtiski pieaug interese par iestāšanos Zemessardzē, Mixnews.lv

Latvijā būtiski pieaug interese par iestāšanos Zemessardzē

фото

Sabiedrība | 2015. gada 9. martā plkst. 15:42

Šī gada pirmajos mēnešos vērojama paaugstināta interese par iesaistīšanos Zemessardzē. Pirmajos divos mēnešos šajā organizācijā uzņemti 338 pilsoņi, Latvijas Televīzijā sacīja Zemessardzes komandieris Leonīds Kalniņš.

Salīdzinājumam - pērn, kad arī bija pieaugoša interese par iestāšanos šajā organizācijā, visa gada laikā Zemessardzei pievienojās 812 pilsoņi.

Kā norādīja Kalniņš, intereses pieaugums par dalību Zemessardzē un tās cilvēkresursu skaita palielināšanās ir nepieciešama, lai organizācija nodrošinātu tai doto uzdevumu izpildi.

Kalniņš atgādināja, ka šogad Zemessardzei papildus piešķirti 3,32 miljoni eiro, kas tiek izmantoti apmācību procesam, tehniskajam ekipējumam, kā arī lai radītu jaunas štata vietas vienībās, kas nodrošina apmācības. Pēc Kalniņa teiktā, Zemessardze ir saņēmusi pilnā apmērā paredzētos prettanku ieročus, tādēļ apmācība par to, kā rīkoties ar tiem, esot šī gada prioritāte.

Pašlaik zemessargu ir nedaudz vairāk kā 8000, bet atbilstoši valsts aizsardzības plāniem līdz 2020.gadam zemessargu skaitu plānots palielināt no 12 000 līdz 13 000.

Foto: Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs

Komentāri