Pētījums: Arvien vairāk cilvēku uzticas Valsts policijai, Mixnews.lv

Pētījums: Arvien vairāk cilvēku uzticas Valsts policijai

фото

Sabiedrība | 2015. gada 11. martā plkst. 16:14

Valsts policijai uzticas 60% iedzīvotāju, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Drīzāk policijai uzticas 53% aptaujāto, bet pilnībā uzticas 7% iedzīvotāju. Turpretim policijai nemaz neuzticas vai drīzāk neuzticas 34% aptaujāto. 6% aptaujāto bija grūti sniegt savu atbildi par uzticēšanos policijai.

2014.gadā veiktā aptauja liecināja, ka Valsts policijai uzticējās 54% iedzīvotāju, bet 2003.gadā policijai uzticējās 44% cilvēki.

29% iedzīvotāji atzinuši, ka pēdējā gada laikā viņiem vai viņu ģimenes locekļiem ir nācies saskarties ar Valsts policijas darbiniekiem. 70% aptaujāto nebija personīgi kontaktējušies ar likumsargiem.

Pētījumu centra SKDS veiktais ikgadējais pētījums kopumā liecina, ka iedzīvotāju vērtējums par policijas darbu pēdējā gada laikā ir uzlabojies.

Pētījumā detalizēti apkopota iedzīvotāju pieredze saskarsmē ar policijas darbiniekiem, vērtējums par policijas darbu, uzticēšanās līmenis, drošības sajūta un citi parametri.

Foto: Ieva Zemīte

Komentāri