Šo piektdien autovadītājus aicina būt īpaši piesardzīgiem, Mixnews.lv

Šo piektdien autovadītājus aicina būt īpaši piesardzīgiem

фото

Sabiedrība | 2015. gada 13. martā plkst. 09:47

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā statistika liecina, ka vidējais piektdienās notikušo ceļu satiksmes negadījumu skaits ir būtiski lielāks nekā citās nedēļas dienās, informē LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, piebilstot, ka arī tā dēvētajās "melnajās piektdienās", lieka satiksmes dalībnieku piesardzība uz ceļa nekaitēs.

2014.gadā vidējais dienā notikušo ceļu satiksmes negadījumu skaits bija 84. "Piektdienas ir tās dienas, kurās autovadītājiem ir vērts būt īpaši uzmanīgiem, jo CSNg skaits ir vidēji par piektdaļu augstāks (108 CSNg) nekā vidēji nedēļā. Savukārt nedēļas nogalēs CSNg skaits būtiski samazinās - sestdienās vidēji notiek 67 negadījumi, bet svētdienās - 44 negadījumi," stāsta J.Stengrevics.

Lielākais pērn vienā dienā reģistrēto CSNg skaits, par kuriem OCTA apdrošinātāji saņēmuši zaudējumu pieteikumus, bijis 17.martā, kad noticis 181 negadījums. 30.decembrī reģistrēti 168 negadījumi, bet 7.novembrī - 155 negadījumi. Savukārt par visdrošāko dienu uz ceļiem 2014.gadā var uzskatīt 1.janvāri, kad reģistrēti tikai 20 CSNg, par kuriem saņemti pieteikumi nodarīto zaudējumu atlīdzināšanai. Autovadītājiem drošāko dienu vidū pērn var minēt arī 16.februāri (23 negadījumi) un 6.aprīli (25 negadījumi).

Pagājušā gadā tā dēvētajā "melnajā piektdienā" (13.jūnijs) notikuši 98 ceļu satiksmes negadījumi. "Ja salīdzinām visus pērnā gada 13. datumus, tad jāsecina, ka "melnajā piektdienā" notikušo negadījumu skaits ir otrais augstākais. Tikpat CSNg reģistrēti arī 13.maijā, savukārt visvairāk (106) - 13.janvārī," skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs.

Jāatzīmē, ka 2015.gads ir zīmīgs ar to, ka kalendārā ir trīs "melnās piektdienas", divas no kurām, turklāt, seko cita citai - 13.februāris un 13.marts (vēl arī 13.novembris). "Lai arī šogad 13.februārī būtisks CSNg skaita pieaugums netika fiksēts, tomēr, tuvojoties "melnajai piektdienai", aicinu autovadītājus būt piesardzīgiem, īpaši ņemot vērā vēl joprojām nepastāvīgos laika apstākļus, kas var ietekmēt ceļa segumu," paskaidro J.Stengrevics.

Komentāri