Aptauja: Latvijas iedzīvotāji netic māņticībām, Mixnews.lv

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji netic māņticībām

фото

Sabiedrība | 2015. gada 13. martā plkst. 15:42

Gandrīz divas trešdaļas jeb 60% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nesaista savu veiksmi vai ikdienas negadījumus ar ticējumiem vai māņticīgām sakarībām, bet paļaujas paši uz sevi, liecina apdrošināšanas sabiedrības "Ergo" internetā veiktā aptauja.

No tiem cilvēkiem, kuri pievērš vērību dažādiem ticējumiem vai māņticīgām sakarībām, 40% pauž pārliecību, ka zināmu iespaidu uz to, vai lietas iet no rokas vai neizdodas, atstāj Mēness fāzes.

Kā informēja "Ergo" komunikācijas vadītāja Inese Kronberga, no "māņticīgajiem" piektā daļa aptaujāto atzīst, ka viņus var ietekmēt laikapstākļi, bet nepilna desmitā daļa uzskata, ka pie neizdošanās var būt vainojama "melnā piektdiena".

Zīmīgi, ka tieši vīrieši daudz vairāk nekā sievietes domā, ka 13.datumam ir zināma ietekme. Uzskatu, ka "melnā piektdiena" var iespaidot viņu veiksmi un ikdienas panākumus, pauduši 18% vīriešu, un tikai 4% sieviešu.

Kopumā 3% no visiem "māņticīgajiem" atzīst, ka ietekme uz veiksmi var būt melnam kaķim, šķērsojot ielu. Pavisam maz aptaujas dalībnieku atzīmējuši, ka veiksmi varētu ietekmēt izkāpšana no gultas ar kreiso kāju un sasveicināšanās pāri slieksnim.

Komentāri