Vidusskolas eksāmenu laikā skolēni var izmantot VISC uzticības tālrunim, Mixnews.lv

Vidusskolas eksāmenu laikā skolēni var izmantot VISC uzticības tālrunim

фото

Sabiedrība | 2015. gada 16. martā plkst. 19:13

Eksāmenu sesijas laikā, kas ar svešvalodas eksāmenu 12.klašu skolēniem sākās jau pirmdien, 16.martā, darbosies anonīmais uzticības tālrunis, pastāstīja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Zvanot pa tālruni 67 503 755 vai arī rakstot uz e-pastu "[email protected]", būs iespējams ierunāt sūdzību vai priekšlikumu saistībā ar eksāmenu norisi.

VISC skaidroja, ka anonīmais tālrunis darbojas jau vairākus gadus un pērn saņemti aptuveni desmit zvani. Tomēr VISC secinājis, ka dažkārt zvanītāji esot pārpratuši tālruņa nozīmi un zvanījuši, mēģinot sazināties ar kādu VISC darbinieku, taču, zvanot uz minēto telefona numuru, var tikai veikt iezvanu un ierunāt aktuālo jautājumu automātiskajā ieraksta sistēmā.

Tāpat reizēm tālrunis izmantots ļaunprātīgi un skolēni veikuši tā sauktos joku zvanus. Tāpat tiek atstāti ziņojumi, kas nav saistīti nedz ar eksāmeniem, nedz izglītības nozari kā tādu.

Tomēr, ja anonīmajā ziņojumā ir minēta skola, kurā eksāmena laikā noticis pārkāpums, tad VISC šo informāciju pārsūta Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD). VISC norādīja, ka ir bijušas sūdzības par eksāmeniem, kuras pārbaudot, atklājies, ka tās bijušas nepamatotas, kā arī ierunāti ierosinājumi eksāmena norises organizēšanā.

Pārsvarā sūdzības ir bijušas par pārkāpumiem eksāmena norises laikā, kā, piemēram, neatļautu līdzekļu izmantošana.

IKVD informēja, ka pagājušajā gadā IKVD piedalījās 15 vispārējās vidējās izglītības centralizēto eksāmenu novērošanā. Tāpat tika saņemti un izskatīti 13 iesniegumi par vispārējās izglītības valsts pārbaudījumu, tostarp vidējās izglītības centralizēto eksāmenu, norisi, no kuriem četros iesniegumos norādītā informācija par iespējamiem valsts pārbaudījumu norises noteikumu pārkāpumiem apstiprinājās, četros - neapstiprinājās, bet piecos gadījumos ir sniegts skaidrojums.

Vēl IKVD saņēma un izskatīja astoņus iesniegumus par profesionālās kvalifikācijas eksāmenu norisi, no kuriem piecos iesniegumos norādītā informācija par iespējamiem profesionālās kvalifikācijas eksāmenu norises noteikumu pārkāpumiem apstiprinājās, trijos - neapstiprinājās.

Komentāri