Leģionāru atceres gājiens pulcē 1000 cilvēku, Mixnews.lv

Leģionāru atceres gājiens pulcē 1000 cilvēku

фото

Sabiedrība | 2015. gada 16. martā plkst. 11:57

Biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa" rīkotais leģionāru atceres gājiens pulcējis vismaz tūkstoti iedzīvotāju, novēroja aģentūra LETA.

Gājiens sākās pēc dievkalpojuma Vecrīgā, Svētā Jāņa baznīcā. Gājiena dalībnieki drīz vien nonāca līdz Brīvības piemineklim, kur nolika ziedus leģionāru piemiņai.

Gājiena priekšgalā bija dalībnieki ar valsts karogiem, kā arī Lietuvas un Igaunijas valsts karogiem. Pirmajās rindās bija apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK" politiķi Imants Parādnieks un Raivis Dzintars.

Starp gājiena dalībniekiem lielākā daļa bija vecāka gadagājuma cilvēki, taču bija arī jaunieši. Lielai daļai no viņiem rokās bija ziedi. Pārsvarā tās bija rozes sarkanā un baltā krāsā. Gājiena beigās bija cilvēki, kas turēja plakātus ar saukļiem "Nē nacismam, komunismam un imperiālismam!". Iespējams, skarbākais no plakātiem vēstīja "Nāvi okupantiem", taču tuvojoties piemineklim jau tika nolaists. Uz cita atkal bija vēstīts "Nē - okupācijas varām! Jā-Brīvai Latvijai". Uz cita skaidrots, ka "16.marts ir diena, kad atceramies Latvijas brīvības cīnītājus". Gājiens kopumā noritēja mierīgi.

Neskatoties uz tā noslēgšanos, cilvēki lielā straumē turpina plūst, lai noliktu ziedus. Ziedus nolikuši arī vairāki citi parlamenta deputāti, "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK" politiķi Jānis Dombrova, Jānis Iesalnieks, Gunārs Rusiņš.

Kāda kundze ar televīzijām intervijas laikā paskaļā balsī diskutē par okupāciju un tamlīdzīgām tēmām.

Mediju vēlēšanās atspoguļot pasākumu ir tik liela, ka bija nelielas domstarpības ar policiju un organizatoru nolīgtajiem apsargiem par koridora atbrīvošanu tiem, kas jau ziedus nolikuši. Kādam sirmam kungam paklupa kāja un viņš nedaudz pakrita.

Viss kopumā norit mierīgi. Policija informāciju par to, kā pasākums noritējis, sniegs pēc tā beigām.

Šodien Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, pieteikti kopumā četri pasākumi, kas saistīti gan ar leģionāru piemiņu, gan nosodījuma paušanu nacismam. Turpinās divi pasākumi.

Līdz plkst.13 noritēs sapulce Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos. Pasākuma organizators ir biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam". Kā pasākuma mērķis norādīts - atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem.

Savukārt līdz plkst.13 noritēs pikets, ko pieteicis nacionālradikālās biedrības "Gustava Celmiņa centrs" vadītājs un "pērkoņkrustiešu" ideoloģijas popularizētājs Igors Šiškins. Viņš pasākuma pieteikumā norādījis, ka tas būs leģionāru piemiņas pasākums - izmantojot Baltijas valstu, kā arī Baltkrievijas un Ukrainas karogus, plānots atveidot "miera jostu".

Biedrības "Gustava Celmiņa centrs" pasākums pulcē aptuveni 20 cilvēku.

Izvietojušies pie pulksteņa, cilvēki rokās tur Baltijas valstu un Ukrainas karogus, veidojot improvizētu miera jostu. Tāpat ir sagatavots paliels plakāts, uz kura attēloti 1940.-1941.gadā padomju varas nogalināto iedzīvotāju līķi un Staļina attēls ar saukli "Lai dzīvo darba tautas labākais draugs - Lielais Staļins!".

Pasākums pagaidām rit mierīgi, apkārt pulcējušies vairāki simti policistu.

Pirms Šiškina rīkotā pasākuma "pērkoņkrustietim" iznāca neliela diskusija ar kādu pasākuma organizatoru par karoga izmantošanu, taču tā noslēdzās bez būtiskiem incidentiem.

Šiškina rīkotais pasākums plānots kā leģionāru piemiņas pasākums.

Komentāri