Policija saistībā ar 16.marta pasākumiem sāk divas administratīvās lietvedības (VIDEO), Mixnews.lv

Policija saistībā ar 16.marta pasākumiem sāk divas administratīvās lietvedības (VIDEO)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 16. martā plkst. 14:13

16.marta pasākumi Rīgā kopumā aizritējuši mierīgi, un policija sākusi vien divas administratīvās lietvedības, pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns, ziņo LETA.

Viena administratīvā lietvedība sākta par gadījumu, kad kāda kundze mēģinājusi traucēt leģionāru piemiņas gājienu, savukārt otrā gadījumā bez saskaņojuma ar policiju gaisā virs Brīvības pieminekļa laukuma tika lidināts bezpilota lidaparāts ar kameru. Policija noskaidrojusi, ka lidaparātu izmantojuši žurnālisti.

Kopumā leģionāru piemiņas gājienā piedalījušies apmēram 1500 cilvēku. Tas šogad noritēja mierīgi, neizskanot oponentu lamām.

Tā sauktie "antinacisti" pie Brīvības pieminekļa pulcējās jau tad, kad leģionāru piemiņas gājiena dalībnieki to bija pametuši. Aptuveni 15 "Latvijas Antinacistiskās komitejas" pārstāvji šodien pēcpusdienā devās pie Brīvības pieminekļa, lai noliktu piemiņas vainagu fašisma upuru atcerei.

Bruņojušies ar plastmasas spaiņiem un birstēm, protestētāji vispirms improvizēti tīrīja Brīvības pieminekļa laukumu, bet pēc tam devās uz Brīvības pieminekli, lai tā priekšā novietotu iespaidīga izmēra sēru vainagu.

Pasākuma vērotāju rindās izcēlās arī asāka vārdu apmaiņa, kas piesaistīja masu mediju uzmanību. Verbālajā konfliktā iesaistījās kādu latviski runājoša kundzi un kāds krievu valodā runājošs kungs, kuri aizrunājās par vēsturi, krievu valodu un citām tēmām. Konflikts itin ātri noslēdzās bez starpgadījumiem. Šur tur skatītāju pulkā arī turpinājumā atskanēja pa skaļākai vārdu apmaiņai starp latviski un krieviski runājošajiem, tomēr policijas spēkiem iesaistīties nebija nepieciešams.

"Antifašistu" pasākumam noslēdzoties, notikuma vietā aiz policijas barjerām vēl uzturējās vairāki desmiti vecāka gadagājuma iedzīvotāju, kuri turpināja savstarpējas diskusijas.

Komentāri