Mediķi gatavojas skaļam protestam, Mixnews.lv

Mediķi gatavojas skaļam protestam

фото

Sabiedrība | 2015. gada 17. martā plkst. 12:39

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ar balsu vairākumu padomes sēdē nolēma, ka protesta akcija tiks rīkota 20.aprīlī, kad Rīgā norisināsies Eiropas Savienības (ES) veselības ministru neformālā sanāksme, ziņo LETA.

Tā notiks sapulces formā ar tiesībām skaļi paust viedokli. Dažas arodorganizācijas gan ierosināja protesta akciju rīkot kā streiku, tomēr vairākums atbalstīja sapulces rīkošanu.

Tāpat ar balsu vairākumu tika nolemts, ka protesta akcija tiks rīkota pēc iespējas tuvāk ES veselības ministru neformālās sanāksmes norises vietai. Izdevumi par protesta akciju tiks segti no arodorganizāciju streiku fonda, kā arī valdei ir uzlikts pienākums veikt visas nepieciešamās saskaņošanas darbības, lai akcija varētu noritēt veiksmīgi.

Bija arodorganizācijas, kas uzskatīja, ka nekādas protesta akcijas rīkot nevajag. Piemēram, Ogres slimnīcas arodorganizācija norādīja, ka slimnīcas mediķu algām finansējuma ir pietiekami. Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģiona arodorganizācija neuzskata, ka vajadzētu rīkot protesta akcijas, bet papildu finansējums jāmeklē nozares iekšienē. Arodorganizācijas vadītājs norādīja, ka katrai arodorganizācijai ir jāieskatās savas slimnīcas vai poliklīnikas iepirkumos, jo, iespējams, tur var atrast papildu finansējumu. Tāpat viņš norādīja, ka sabiedrība jau ir informēta par nepietiekamo finansējumu veselības aprūpei un nav nepieciešamības "rīkot gājienus un dziedāšanu".

Sapulces dalībnieki arī uzsvēra, ka viņi nepieprasa lielākas algas vien ārstiem, bet medicīnai un mediķiem kopumā, tostarp medmāsām, vecmātēm, māsu palīgiem un tamlīdzīgi.

Komentāri