Cauri visai Latvijai brauks ASV bruņumašīnas, Mixnews.lv

Cauri visai Latvijai brauks ASV bruņumašīnas

фото

Sabiedrība | 2015. gada 20. martā plkst. 14:08

Latviju 22.martā un 23.martā šķēršos vairāk nekā 40 dažāda veida militārās tehnikas vienību, tostarp 20 bruņumašīnas "Stryker", kas ASV 2.kavalērijas pulka mācību maršā "Dragoon Ride" no Igaunijas dosies uz Vāciju, informēja Aizsardzības ministrija.

22.martā militārās tehnikas kolonnas virzīsies no Ainažiem uz Rīgu, apstājoties Jelgavkrastos un Saulkrastos, bet 23.marta rītā tās turpinās ceļu no Rīgas uz Bausku, apstājoties Iecavā.

21.martā ASV 2.kavalērijas pulka karavīri, kas pašreiz rotācijas kārtībā izvietoti Baltijas valstīs un Polijā, sāks mācību maršu "Dragoon Ride" un ar bruņumašīnām "Stryker" un atbalsta transportu no Igaunijas dosies uz pastāvīgo izvietojumu Vilsekā, Vācijā, noslēdzot savu dalību operācijā "Atlantic Resolve".

Marša "Dragoon Ride" kopējais garums būs 1800 kilometri, un tajā vienībai aptuveni desmit dienās būs iespēja pārbaudīt savas pārvietošanās un apgādes spējas, kā arī vienlaikus tas būs apliecinājums sabiedroto klātbūtnei reģionā. Maršu atbalstīs arī helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām, lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kā arī ievērot ceļu satiksmes noteikumus un Militārās policijas satiksmes regulētāju norādījumus.

Komentāri