Valsts ir internetā: Kā sākt lietot e-pakalpojumus?, Mixnews.lv

Valsts ir internetā: Kā sākt lietot e-pakalpojumus?

фото

Sabiedrība | 2015. gada 27. martā plkst. 19:12

Lētāka, ātrāka saziņa ar valsti jebkurā sev izdevīgā laikā un vietā, ir daži no iemesliem, kādēļ vērts apgūt e-pakalpojumus un turpmāk sazināties ar valsti internetā.

Atliek vien spert pirmo soli un pamēģināt kaut vienu no vairāk nekā 200 pieejamajiem e-pakalpojumiem.

1.Nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu, ko lieto mājās, darbā, bibliotēkā vai citviet.

2.E-pakalpojumus vari saņemt: o portālā www.latvija.lv (sadaļā "E-pakalpojumi" un "Izvēlies e-pakalpojumus"), o iestāžu mājaslapās (sadaļā "Pakalpojumi" vai "E-pakalpojumi").

3.Daudzi e-pakalpojumi un datu bāzes ir pieejami bez reģistrācijas. Savukārt vairākumam e-pakalpojumu nepieciešams apliecināt savu identitāti, ko var paveikt trīs veidos: o ar internetbankas paroli un kodu karti vai kalkulatoru, o eID karti - e-pakalpojumus vari izmantot ar šo personu apliecinošo dokumentu, ja tajā ir aktivizēts e-paraksts, o e-paraksta viedkarti - risinājums juridiskām personām, ko arī var izmantot, lai autentificētos.

4.E-pakalpojums ir arī jebkuru dokumentu vai iesniegumu elektroniska parakstīšana ar drošu e-parakstu, un tam ir tāds pats juridiskais spēks kā papīra formātā parakstītam. Atliek vien parakstīt un nosūtīt pa e-pastu!

5.Datora sagatavošana darbam ar eID var šķist laikietilpīga, bet turpmāk saziņa ar valsti būs krietni ātrāka un ērtāka. Nepieciešamais: o eID ar aktivizētu e-parakstu - ietver divas iespējas - gan autentifikāciju, lai izmantotu e-pakalpojumus, gan 120 bezmaksas e-parakstus. eID karti var iegūt un e-parakstu aktivizēt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, o kartes lasītājs - neliela ierīce pievienošanai pie datora, ko var iegādāties elektropreču veikalos. Ir datori, kuros šāds lasītājs jau ir iebūvēts, o datora sagatavošana darbam - atliek apmeklēt eparaksts.lv un instalēt bezmaksas programmatūru, nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar e-paraksta klientu atbalsta dienestu (t. 67018989, e-pasts: [email protected]).

6.Tagad vari sazināties ar valsti internetā un turpmāk atliek vien atcerēties: o pirms apmeklē iestādi klātienē, pārbaudi, vai pakalpojums ir pieejams elektroniski, o tas ir arī droši, ja ievēro personīgo piesardzību, o šaubu vai neskaidrību gadījumā nebaidies jautāt padomu pakalpojuma sniedzējam.

Komentāri