Šogad bedrīšu skaits uz Latvijas ceļiem ir mazāks , Mixnews.lv

Šogad bedrīšu skaits uz Latvijas ceļiem ir mazāks

фото

Sabiedrība | 2015. gada 7. aprīlī plkst. 18:20

Salīdzinoši labvēlīgo laika apstākļu dēļ pagājušajā ziemas sezonā bedrīšu skaits un apjoms uz Latvijas autoceļiem ir mazāks nekā vidēji pēdējos gados, Latvijas Radio sacīja VAS "Latvijas Valsts ceļu" (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Pēc pašreizējiem aprēķiniem šogad pēc ziemas sezonas beigām būs jāremontē bedrītes aptuveni 500 000 kvadrātmetru platībā.

Kā skaidroja Lange, šajā ziemā nav bijuši tik daudz nokrišņi kā iepriekšējos gados, kā arī brauktuves nav tik bieži sasalušas un atkusušas, kas parasti negatīvi ietekmē brauktuvju stāvokli.

LVC vadītājs apliecināja, ka no autoceļu uzturētāju viedokļa ziemas sezona ir beigusies, lai arī atsevišķās vietās naktīs vēl ir sals. Bedrīšu remonts sāksies aprīļa vidū, kad zeme būs atsalusi un bedrīšu būs visvairāk.

Šogad ceļu stāvokļa sakārtošanai pēc ziemas sezonas, proti, bedrīšu remontam paredzēti 10 miljoni eiro, kas esot pietiekami.

Kā atzina Lange, lai arī ziemas sezona ceļu uzturētājiem bijusi labvēlīga, līdzekļi tika patērēti vairāk nekā plānots, jo pieņemts lēmums par preventīvo kaisīšanu. Līdz ar to ietaupīt neesot izdevies.

Komentāri