Pārsūdzēts spriedums IZM un bijušās valsts sekretāra vietnieces strīdā par atbrīvošanu no amata, Mixnews.lv

Pārsūdzēts spriedums IZM un bijušās valsts sekretāra vietnieces strīdā par atbrīvošanu no amata

фото

Sabiedrība | 2013. gada 18. februārī plkst. 10:19

Administratīvajā apgabaltiesā pārsūdzēts Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) nelabvēlīgais spriedums bijušās valsts sekretāra vietnieces Ingas Štāles sūdzībā par viņas atbrīvošanu no amata, ziņo LETA.

Kā norādīja apgabaltiesas priekšsēdētājas palīdze Līga Trubiņa, apelācijas tiesvedība tika ierosināta pagājušajā nedēļā, taču lēmuma par lietas izskatīšanas datumu vēl nav bijis.

Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nams janvāra sākumā apmierināja Štāles prasību, atzīstot ministrijas rīcību par prettiesisku. Štāle pēc rezultāta uzzināšanas sacīja, ka nevienā mirklī viņa nebija šaubījusies, ka ministra Roberta Ķīļa lēmums bija pretlikumīgs.

"Ministrs vēlējās atbrīvoties no zinošiem cilvēkiem, izmantojot jebkādas metodes," uzsvēra Štāle.

Jelgavas tiesu namā patlaban ir ierosināta vēl viena lieta pret IZM. Kā paskaidroja Štāle, viņas prombūtnes laikā nedēļu pirms atbrīvošanas no amata IZM darbiniece tika pazemināta amatā "par divām pakāpēm", kļūdama par departamenta direktora vietnieci. Tas esot veikts bez jebkādas darba izvērtēšanas un salīdzināšanas, skaidroja Štāle. Viņa atzīmēja, ka gaidīs spriedumu arī šajā lietā, jo viņu neapmierinātu atjaunošana amatā pozīcijā, kas ir zemāka un kuru viņa nav pelnījusi.

Šo lietu tiesa skatīs 14.martā.

Atgādinām, ka Ķīlis pagājušā gada aprīlī ierosināja disciplinārlietu pret bijušo valsts sekretāru Mareku Gruškevicu un viņa vietnieci Štāli. Izvērtējot disciplinārlietas komisijas atzinumu, Ķīlis nolēma rosināt atbrīvot Gruškevicu no amata saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem deviņus miljonus latu vērtajā datoru iepirkumā.

Šo ierosinājumu pērn 10.jūlijā atbalstīja arī Ministru kabinets. Pret Gruškevicu ierosinātās disciplinārlietas izmeklēšanas komisija ministram ieteica ne tikai rosināt no amata atbrīvot pašu valsts sekretāru, bet arī viņa vietnieci Štāli un IZM Informācijas tehnoloģiju departamenta direktori Inesi Gludīti.

Pārkāpumu būtību Ķīlis iepriekš raksturoja, sakot, ka tikušas veiktas darbības vai pieņemti prettiesiski lēmumi attiecībā uz vairākiem iepirkuma procesa posmiem, pārkāpjot gan Iepirkuma likumu, gan Eiropas Savienības regulu, gan arī finanšu un budžeta likumu, un šo lēmumu dēļ varēja iestāties diezgan smagas sekas budžetam neattiecināmo izmaksu formā.

Štāle pagājušā gada augustā vērsās tiesā, jo pēc iepazīšanās ar disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas dokumentiem nav atradusi savā darbībā pārkāpumus. Štāle pauda pārliecību, ka IZM reorganizācijas procesā bijuši vērojami vairākkārtēji pārkāpumi, proti, darbinieki pie amatiem tikuši pēc principa "patīk vai nepatīk" vai "lojāls vai nelojāls", neņemot vērā iepriekšējo pieredzi un darba izvērtējumu.

Komentējot savu saistību ar aptuveni deviņus miljonus latu vērto datoru iepirkumu skolām, kas, Ķīļa vērtējumā, notika nesekmīgi, Štāle sacīja, ka laikā, par kuru tika veikta disciplinārlietas izmeklēšana, šī iepirkuma nebija. Štāle uzskata, ka ar skaļiem paziņojumiem Ķīlis vēlas novērst uzmanību no savas bezdarbības.

"Ir tikai paziņojumi par reformām, bet vai jūs varat nosaukt kaut vienu reformu, kura ir īstenota vai iesākta?" iepriekš uzsvēra bijusī IZM darbiniece.

Foto: ibnlive.in.com, segundaconcepcion.blogspot.com

Komentāri