No šodienas rīdzinieki var pieteikties izlīdzinātajiem maksājumiem par apkuri, Mixnews.lv

No šodienas rīdzinieki var pieteikties izlīdzinātajiem maksājumiem par apkuri

фото

Sabiedrība | 2013. gada 18. februārī plkst. 11:05

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" no šodienas piedāvā rīdziniekiem apkures rēķinu segšanai sistēmu, kas līdzinās izlīdzinātajiem maksājumiem, proti, četru mēnešu apkures rēķinus daļēji varēs segt vasaras laikā.

Jaunais princips paredz, ka iedzīvotāji 50% no rēķina varēs segt kārtējā mēnesī, bet atlikušos 50% maksāt vasaras mēnešos. Visi, kam radušās problēmas samaksāt rēķinus, no šodienas var "Rīgas namu pārvaldnieka" klientu apkalpošanas centros noslēgt līgumu par izlīdzinātajiem maksājumiem, un par šiem rēķiniem soda nauda netiks piemērota.

Jāņem vērā, ka šī iespēja būs pieejama vienīgi tiem iedzīvotājiem, kuru kopējais parāds ir ne lielāks kā 200 latu, vai arī iedzīvotāji būs noslēguši mierizlīgumu ar "Rīgas namu pārvaldnieku".

Kā ziņoja portāls Mixnews, jaunā kārtība ar izlīdzinātajiem maksājumiem nodrošinās rīdziniekiem iespēju legāli atlikt lielo rēķinu apmaksu līdz vasarai, kad izdevumi par mājokli ir mazāki.

Atgādinām, ka iespēja vienoties par parāda atmaksu un atbrīvoties no soda naudas rīdziniekiem tika piedāvāta līdz 31.decembrim. Šo iespēju kopumā izmantojuši 12 tūkstoši cilvēku par kopējo parādu summu 12 miljoni latu. Taču vairāk nekā puse ar "Rīgas namu pārvaldnieku" mierizlīgumu nav noslēgusi, un ilgstošo parādnieku rēķini pieauguši no 14 līdz 15 miljoniem latu.

Foto: mixnews.lv, bb.lv

Komentāri