Vecāki pieprasa lauzt līgumus ar uzņēmējiem, kas skolām piegādā nekvalitatīvu pārtiku, Mixnews.lv

Vecāki pieprasa lauzt līgumus ar uzņēmējiem, kas skolām piegādā nekvalitatīvu pārtiku

фото

Sabiedrība | 2015. gada 14. aprīlī plkst. 18:12

Bērnu vecāku biedrība "Vecāki par izglītību" uzstāj, lai Siguldas dome nekavējoties sāktu procedūru par līguma laušanu ar uzņēmējiem, kas izglītības iestādēm piegādā nekvalitatīvu pārtiku.

Kā informēja biedrībā, kvalitatīva pārtika bērnam nav mazāk svarīga par seksuālo audzināšanu, kas pēdējā laikā atrodas uzmanības epicentrā, turklāt bērni nesaņems kvalitatīvu un viņu vajadzībām atbilstošu pārtiku, kamēr pasūtītāji nelauzīs līgumus ar piegādātājiem, kuri nepilda savas saistības.

Publiskajā telpā nonākusī informācija par nekvalitatīvas pārtikas piegādi izglītības iestādēm aktualizēja jautājumu par to, ka bērnu uztura problēma sabiedrībā ir pamesta novārtā.

Biedrība norādīja - ja pašvaldība maksā par līgumam neatbilstošu pakalpojumu, tā nerīkojas savu nodokļu maksātāju interesēs, tādēļ sagaidāma līgumu laušana, jo minētajā gadījumā krāpšana vairs nav ētikas, bet gan tiesas kompetences jautājums.

"Skolu direktoriem jābūt aktīvākiem bērnu interešu aizstāvībā. Kā jau norādīja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis, skolas medmāsai ir tiesības un pienākums katru dienu sekot bērnu ēdienkartei, atvestajiem produktiem un porciju kvalitātei. Ja skola izliekas neredzam, ko dara negodīgie pakalpojuma piegādātāji, tas rada bažas par nepieciešamību meklēt skolai citu vadību," pārliecināti vecāki, piebilstot, ka, tā kā 1.-3.klases skolēnu ēdināšanu apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem, tad arī valsts pārstāvjiem ir jākontrolē, kā šie līdzekļi tiek izmantoti. "Jo vairāk būs gadījumu, kad pakalpojuma saņēmējs lūgs ierosināt krimināllietu pret negodīgu komersantu, kurš krāpj pasūtītāju, jo retāk konkursu pretendenti piedāvās zemāko cenu un riskēs uz mūsu bērnu veselības rēķina nenodrošināt kvalitatīvu ēdienu," pārliecināta biedrība.

Jāatgādina, ka lietuviešu uzņēmums "Kretingos maistas", kas ēdina bērnus 24 Latvijas izglītības iestādēs, pusdienu maltītes gatavojis no bojātiem dārzeņiem, izmantojis garšvielas, kas satur sāli un garšas pastiprinātājus, kā arī gaļas ēdienu gatavošanai izmantojis galvenokārt saldētu vistas gaļu, vēstīja raidījums "De facto".

Daļā Siguldas vispārējās izglītības iestāžu jau piekto gadu maltītes nodrošina minētais lietuviešu uzņēmums. Tas ēdina skolēnus arī citviet Latvijā. Šajā mācību gadā Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori veikuši jau 53 pārbaudes "Kretingos maistas" ēdnīcās, un vairāk nekā 75% gadījumu konstatēti pārkāpumi. Tostarp atklājies fakts, ka vienu un to pašu ēdienu pasniedz divreiz.

Komentāri