Latvijas dalību ES atbalsta arvien vairāk iedzīvotāju, Mixnews.lv

Latvijas dalību ES atbalsta arvien vairāk iedzīvotāju

фото

Sabiedrība | 2015. gada 16. aprīlī plkst. 18:50

Līdz ar iedzīvotāju informētību par Latviju kā prezidējošo valsti Eiropas Savienības (ES) Padomē, turpina augt arī atbalsts Latvijas dalībai ES, informēja Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Lapinska.

Šī gada martā 42,2% respondentu norādīja, ka atbalsta Latvijas dalību ES, liecina pētījumu centra SKDS jaunākā sabiedriskās domas aptauja. Tas ir augstākais rādītājs piecu gadu laikā.

Uzskatu, ka Latvijas dalība ES ir "ne laba, ne slikta" atzīmēja 39% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt atbildi "slikta lieta" pauda 13,8% aptaujas dalībnieku. Vienlaikus pieaugusi arī iedzīvotāju informētība par Latvijas prezidentūru - 86,2% iedzīvotāju norādīja, ka ir informēti, ka Latvija 2015.gada pirmajā pusgadā ir prezidējošā valsts ES Padomē.

Visbiežāk par gaidāmo Latvijas prezidentūru informēti respondenti vecumā no 45 līdz 54 gadiem, aptaujātie ar augstāko izglītību, kā arī iedzīvotāji, kuru ģimenē galvenā sarunu valoda ir latviešu. Par prezidentūru zinošāki ir publiskajā sektorā nodarbinātie, Rīgā dzīvojošie respondenti ar vidējiem ienākumiem.

Vaicāti, kādu iespaidu varētu atstāt Latvijas prezidentūra, 80,9% iedzīvotāju piekrita apgalvojumam, ka prezidentūra veicinās Latvijas atpazīstamību. Tikmēr 77,3% iedzīvotāju norādīja, ka prezidentūra ļaus plašāk iepazīstināt Eiropu ar Latvijas kultūru un tradīcijām. Salīdzinoši bieži aptaujas dalībnieki uzskatīja, ka prezidentūra stiprina Latvijas lomu ES - 65,1%, dod iespēju Latvijai vērst uzmanību uz mūsu valstī aktuāliem jautājumiem - 63,3%, kā arī atzina, ka tas ir nozīmīgs notikums Latvijas attīstībai - 60,6%.

Aptuveni puse respondentu pauda viedokli, ka Latvijas prezidentūra ES ļaus iedzīvotājiem labāk saprast, kā darbojas ES, savukārt 42,1% norādīja, ka prezidentūra veicina vietējo uzņēmēju preču un pakalpojumu noietu.

Komentāri