Iniciatīvu par marihuānas dekriminalizāciju nevirzīs tās pieteicējs, bet citi cilvēki, Mixnews.lv

Iniciatīvu par marihuānas dekriminalizāciju nevirzīs tās pieteicējs, bet citi cilvēki

фото

Sabiedrība | 2015. gada 21. aprīlī plkst. 19:42

Iniciatīvu par marihuānas dekriminalizāciju, kas sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savāca vairāk nekā 10 200 iedzīvotāju parakstus, uz Saeimu virzīs nevis tās pieteicējs Āris Ābele, bet gan citi cilvēki, ziņo LETA.

Kā pastāstīja portāla pārstāve Madara Peipiņa, Ābele atteicies no iniciatīvas tālākas virzīšanas, tāpēc patlaban notiek sarunas ar citiem cilvēkiem, kuri izteikuši vēlmi virzīt iniciatīvu tālākai izskatīšanai parlamentā. Šie cilvēki izraudzīti no iniciatīvas atbalstītāju vidus, tomēr, kamēr sarunas nav noslēgušās, potenciālo iniciatīvas virzītāju vārdi atklāti netikšot. Peipiņa gan norādīja, ka nākamo soli iniciatīvas virzīšanā iecerēts spert tuvākā mēneša laikā.

Portāla pārstāve sacīja, ka organizācijai izdevies sazināties ar iniciatīvas pieteicēju Ābeli, tomēr viņš atteicies no iniciatīvas. Iespējams, Ābeles rīcība izskaidrojama ar to, ka viņš nedzīvo Latvijā, līdz ar to būtu apgrūtināta pieteicēja dalība iniciatīvas virzīšanā, pieņēma Peipiņa.

Ābele sākotnēji iniciatīvu par marihuānas dekriminalizāciju virzīt uz Saeimu bija gatavs pats, bet patlaban viņš no šīs ieceres atteicies, jo baidoties no publicitātes, aģentūrai LETA pastāstīja vakar Doma laukumā notikušās akcijas par marihuānas dekriminalizāciju dalībnieki. Pats Ābele uz akciju nebija ieradies.

Atgādinām, ka sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" par marihuānas dekriminalizāciju parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, kas nozīmē, ka šo iniciatīvu var iesniegt parlamentā. Portālā "Manabalss.lv" šī iniciatīva tika ievietota 2012.gada 23.janvārī. Parakstu vākšana ilga vairāk nekā divus gadus.

Iniciatīvas autors Ābele aicināja atbalstīt ierosinājumu atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta paša vajadzībām, personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu.

Komentāri