Neatkarības atjaunošanu Latvijā svinēs ar vairāk nekā 70 pasākumiem, Mixnews.lv

Neatkarības atjaunošanu Latvijā svinēs ar vairāk nekā 70 pasākumiem

фото

Sabiedrība | 2015. gada 23. aprīlī plkst. 19:47

Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadiena šogad 4.maijā visā Latvijā tiks svinēta ar vairāk nekā 70 pasākumiem, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Pasākumiem būs plaša tematika, un tie būs paredzēti dažādām interesēm un dažādām vecuma grupām. Latvijas lielākajās pilsētās plānotas svinīgas ceremonijas, koncertprogrammas, sportiskas aktivitātes, izstādes un citi īpaši, neikdienišķi notikumi.

Rīgā būs iespēja bez maksas apmeklēt Rīgas radio un televīzijas torni, kā arī gaidāmi dažādi koncerti. Rēzeknē sportisko aktivitāšu cienītāji varēs pulcēties uz Draudzības velobraucienu, Jelgavā notiks Nacionālo bruņoto spēku parāde, Jēkabpilī koncertēs grupa "Jumprava".

Latvijas neatkarības atjaunošana tiks svinēta arī Latvijas diplomātiskajās pārstāvniecībās ārvalstīs. Piemēram, Luksemburgā notiks latviešu danču vakars, Japānā notiks diskusija par vēsturiskiem notikumiem, bet Apvienotajos Arābu Emirātos notiks Vestarda Šimkus klavierkoncerts.

Pilna pasākumu programma ir pieejama mājaslapā "www.4maijapasakumi.lv".

Pirms 25 gadiem, 1990.gada 4.maijā, Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", ar kuru atjaunoja 1922.gadā pieņemto Satversmi. Pēc pieciem gadu desmitiem Latvija Republika atkal kļuva par neatkarīgu un demokrātisku valsti.

Foto: Saeimas kanceleja

Komentāri