CSDD akcijā vairāki simti velobraucēju saņem vadīšanas apliecības, Mixnews.lv

CSDD akcijā vairāki simti velobraucēju saņem vadīšanas apliecības

фото

Sabiedrība | 2015. gada 6. maijā plkst. 17:15

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) "pop-up" velo eksaminēšanas punktā Rīgas centrā kampaņas "Cieņa darbojas" laikā no 27. līdz 30.aprīlim velosipēda vadītāja apliecību kopumā saņēma 297 cilvēki, informēja direkcijā.

Kā vērtē CSDD, velo eksaminēšanas punkta darbības rezultāti ir iepriecinoši - lielākā daļa velosipēdistu zināja ceļu satiksmes noteikumus un, nokārtojot testu, saņēma vadītāja apliecību.

CSDD atgādina, ka pārbaudīt savas zināšanas topošie velosipēdisti var CSDD mājaslapā csnt.csdd.lv un teorijas eksāmenam iespējams pieteikties jebkurā CSDD nodaļā.

CSDD "pop-up" velo eksaminēšanas punkts darbosies arī Miera ielas Vasarsvētkos 23.maijā, kad ikviens velobraucējs, kuram nav transportlīdzekļa vadītāja apliecības, būs gaidīts CSDD Velo pagalmiņā Miera ielā 23. Lai kārtotu velosipēda vadītāja teorijas eksāmenu, jāuzrāda pase, eID karte vai līdz 15 gadu vecumam dzimšanas apliecība. Eksāmena kārtošana pirmo reizi ir bez maksas, bet par atkārtotu eksāmena kārtošanu jāmaksā 1,08 eiro.

CSDD atgādina, ka kampaņas laikā Rīgas ielās aktīvi pārvietojās "Cieņas velopatruļas", kuras fiksēja, ka aptuveni trešdaļa jeb 32% velobraucēju satiksmē piedalās nelegāli - bez velosipēda vai jebkāda cita transportlīdzekļa vadītāja tiesībām. Attiecīgi arī paši sastaptie velobraucēji atzina, ka satiksmes noteikumus pārzina tikai daļēji un neapzinās, ka braukšana bez vadītāja apliecības ir pārkāpums.

Komentāri