Latvijas skolēnus arī šogad grib vest uz Krievijas atbalstīto militāro nometni, Mixnews.lv

Latvijas skolēnus arī šogad grib vest uz Krievijas atbalstīto militāro nometni

фото

Sabiedrība | 2015. gada 7. maijā plkst. 11:39

Latvijas skolu audzēkņus atkal iecerēts vest uz Krievijas atbalstīto militāro nometni "Sojuz. Uzvaras mantinieki", kas šogad augustā notiks Armēnijā. Mācības "Sojuz" organizē Krievijas biedrība "Tēvzemes varonība" un militārās izlūkošanas veterāni, ziņo LETA.

Latvijas pusaudžu grupu tradicionāli organizē Afganistānas kara veterāns Sergejs Īvāns, kurš laikrakstam "Vesti" stāstījis, ka nesen Krievijas pilsētā Kazaņā sākusies atlase šim pasākumam. Īvāns sūrojies, ka mācību rīkotāji sākuši saskarties ar problēmām, jo pēc pērnā gada pasākuma Kirgizstānā nometnes atbalstītāji Lietuvā novērtēti kā apdraudējums valsts suverenitātei un pret viņiem sākta krimināllieta.

"Patiesībā bērni, kas piedalās nometnē, ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas patrioti un savu valstu kultūras mantojuma un nacionālo tradīciju nesēji. Mums ir nepieciešams piedalīties šādos pasākumos, jo tie veicina daudzpusīgu attīstību un kultūras apmaiņu," izteicies Īvāns.

Jāpiebilst, ka vairākus iepriekšējos gadus Latvijas skolnieku dalībai mācībās "Sojuz" bijusi pievērsta arī uzmanība mūsu valstī. Uz šo nometni aicina 14 līdz 17 gadus vecus pusaudžus no valstīm, kas kādreiz bija PSRS sastāvā. Starp nometnes mērķiem ir "jauniešu apvienošana pēc padomju cilvēku internacionālās draudzības piemēra", Eirāzijas savienības propaganda un Krievijas pozitīva tēla veidošana starp tās kaimiņvalstīm.

Iespējams, tieši šī ir būtiskākā daļa, kas saskan ar Krievijas "maigās varas" īstenošanas principiem, savulaik vēstīja raidījums "De facto".

Par skolēnu dalību šajā nometnē savulaik ziņoja arī Drošības policija savā ikgadējā pārskatā, un jauniešu dalība militarizētajās nometnēs tika raksturota kā valsti apdraudošs fakts. DP tika atklājusi, ka jauniešiem no Latvijas tiek apmaksāta dalība militāra rakstura nometnēs Krievijā un to programmās tiek iekļauti Krievijas armijas paraugdemonstrējumi un ideoloģiska satura lekcijas, kas atstāj uz jauniešiem psiholoģisku ietekmi.

Komentāri