9.maijā policija strādās pēc īpašas taktikas, Mixnews.lv

9.maijā policija strādās pēc īpašas taktikas

фото

Sabiedrība | 2015. gada 8. maijā plkst. 11:39

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un citus apstākļus, kas saistīti ar viedokļu atšķirību runājot par 9.maija pasākumiem, Valsts policijas (VP) rīcībā neesot informācijas, ka uz 9.maija pasākumiem tiktu gatavotas provokācijas.

LNT raidījumam "900 sekundes" Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis stāstīja, ka VP ir izvērtējusi visus riskus, kā arī informāciju par plānotajiem pasākumiem un atbilstoši tam izstrādājusi taktiku un metodiku, lai šādos pasākumos nodrošinātu kārtību.

фото

"Vakar es parakstīju rīcības plānu un policija ir gatava. Taču policijas rīcībā nav informācijas, ka tiktu gatavotas kādas provokācijas, vai uz Latviju būtu ieradušies radikālu organizāciju pārstāvji no citām valstīm, tādējādi traucējot vai ietekmējot minēto pasākumu gaitu," sacīja Ķuzis.

Jāpiebilst, ka šodien, Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā, Uzvaras parkā sāksies biedrības "9.maijs.lv" organizētās nacisma sagrāves svinības.

Jau šodien no plkst.18 biedrība Uzvaras parkā sāks tradicionālās nacisma sagrāves svinības, kas turpināsies rīt, 9.maijā, visas dienas garumā. No plkst.18 uz skatuves Uzvaras parkā kāps orķestris "Sadko", vokālais ansamblis "Kama", festivāla "Baltijas talanti" laureāti - vokālās studijas "Perezvon" mākslinieki, ansambļi "Zvaigznītes" un "Din - don". Koncertu turpinās krievu dziesmu ansamblis "Ivuški", Jēkabpils krievu biedrības "Rodņik" deju kolektīvs un ansambļi.

Koncertā skanēs krievu tautas dziesmas, dziesmas no pazīstamām kinofilmām un kara laiku dziesmas. 8.maija koncertu noslēgs grupa "Ignis".

Organizatori lūdz svinību dalībniekus pret viņiem, kā arī tiesībsargājošo institūciju darbiniekiem, kas pasākumos nodrošinās kārtību, izturēties ar cieņu un ievērojot visas norādes. Tāpat dalībnieki aicināti nelietot apreibinošas vielas un ievērot smēķēšanas ierobežojumus.

9.maijā par godu Uzvaras dienai visas dienas garumā Uzvaras parkā būs koncerts, kurā uzstāsies vairāk nekā 500 mākslinieki, tostarp Emīrs Kusturica ar orķestri un grupa "DDT".

Plkst.10 notiks svinīga ziedu nolikšana pie pieminekļa, kam sekos vēstnieku uzrunas. Plkst.18.55 klātesošie ar klusuma brīdi pieminēs Otrā Pasaules kara upurus, bet ap plkst.19 plānota Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) uzruna.

Svinības noslēgsies ar salūtu plkst.22.45.

Foto: Mixnews

Komentāri