Teju 5000 Latvijas iedzīvotāju nokārto "Eiropas eksāmenu", Mixnews.lv

Teju 5000 Latvijas iedzīvotāju nokārto "Eiropas eksāmenu"

фото

Sabiedrība | 2015. gada 12. maijā plkst. 18:47

Gandrīz 5000 Latvijas iedzīvotāju nokārtojuši "Eiropas eksāmenu", pārbaudot savas zināšanas par Eiropas Savienību, informēja projekta vadītāja Ieva Kārkliņa.

8.maijā Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ikvienam interesentam bija sagatavojusi iespēju pārbaudīt zināšanas "Eiropas eksāmenā".

Tiešsaistē "www.esmaja.lv" eksāmenā piedalījās skolēni no 424 skolām, kā arī pieaugušie. Kopumā ap 5000 Latvijas iedzīvotāju šogad izmēģināja savus spēkus nokārtot "Eiropas eksāmenu", kas ir gandrīz uz pusi vairāk nekā pērn.

Aptuveni 4000 no "Eiropas eksāmena" dalībniekiem ir skolēni no kopumā 424 Latvijas skolām. Visaktīvākie skolēni bijuši 7.-9.klases un 10.-12.klases grupās. Pārbaudījumu 7.-9.klases grupā kārtoja 1607 jaunieši, vidēji iegūstot 16 punktus no maksimālajiem 30 punktiem.

Tikmēr 10.-12.klases grupā "Eiropas eksāmenā" piedalījās 1363 skolēni, vidēji iegūstot 18 punktus no 30. Savukārt 4.-6.klases grupā eksāmenu kārtojuši 936 skolēni, vidēji iegūstot 18 punktus. Jāpiebilst, ka "Eiropas eksāmenā" piedalījās arī iedzīvotāji, kas skolas gaitas jau beiguši. Viņi, vēloties pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, arī vidēji ieguvuši 18 punktus no maksimālajiem 30 punktiem.

Savukārt, lai noteiktu un apbalvotu "Eiropas eksāmena" laureātus, erudītākajiem skolēniem, kuri ieguvuši maksimālo punktu skaitu, būs jāpierāda savas zināšanas fināla sacensībās, kas notiks šā gada 15.maijā plkst.11 Rīgā, Eiropas Savienības mājā ,Aspazijas bulvārī 28. Ar "Eiropas eksāmena" finālistiem un laureātiem Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sazināsies personīgi, izmantojot kontaktinformāciju, kuru "Eiropas eksāmena" dalībnieki norādīja, eksāmenu sākot.

Piedaloties "Eiropas eksāmenā" un apliecinot savas zināšanas par Eiropas Savienību, ikviens Latvijas iedzīvotājs varēja iegūt vērtīgas balvas. Erudītākajiem skolēniem trīs vecuma grupās tiks ceļojums uz Briseli, bet otrās un trešās vietas ieguvēji saņems datorus un planšetdatorus. Savukārt sešiem erudītākās skolas skolotājiem būs iespēja doties divu dienu ekskursijā uz Tallinu. Planšetdators tiks dāvināts arī tam Latvijas iedzīvotājam, kurš, kārtojot eksāmenu, apliecinās vislabākās zināšanas par Eiropas Savienību.

"Eiropas eksāmens" Latvijā norisinājās jau otro gadu. Pērn tajā piedalījās skolēni no 283 skolām, kopā ar pieaugušajiem - teju 3000 Latvijas iedzīvotāju. Galveno balvu - ceļojumu uz Eiropas Savienības "sirdi" Briseli - ieguva seši skolēni. Savukārt erudītākās skolas titulu un septiņus planšetdatorus saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās eksāmenā un guva tajā augstus rezultātus. Tāpat planšetdators tika izlozēts arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū, kuri skolas gaitas jau bija pabeiguši.

Komentāri