Parakstus par marihuānas dekriminalizāciju deputātiem iesniegs mazāk nekā pēc mēneša, Mixnews.lv

Parakstus par marihuānas dekriminalizāciju deputātiem iesniegs mazāk nekā pēc mēneša

фото

Sabiedrība | 2015. gada 19. maijā plkst. 17:12

Iniciatīva par marihuānas dekriminalizāciju, kas sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākusi vairāk nekā 10 200 iedzīvotāju parakstu, Saeimā tiks iesniegta 1.jūnijā.

Kā informēja iniciatīvas jaunais pārstāvis Donats Blaževičs, portālā "ManaBalss.lv" par iniciatīvu vēl var parakstīties līdz maija beigām.

"Politiķi un amatpersonas pamatā runā par to, kādi ir šķēršļi un negatīvās puses marihuānas dekriminalizācijai, taču netiek apskatīti ieguvumi un iespējamie veidi, kā regulēt marihuānas lietošanu personīgām vajadzībām, kā tas tiek darīts citviet pasaulē," uzskata Blaževičs. Tāpēc ir izveidota vietne "100argumenti.lv", kurā tiks publicēti 100 argumenti marihuānas dekriminalizācijas atbalstam, viņš stāsta. Vietnē apkopotā informācija, viņaprāt, palīdzēs iegūt gan amatpersonām, gan sabiedrībai kopumā pietiekamu priekšstatu par marihuānas pozitīvajiem aspektiem un tās dekriminalizācijas ieguvumiem, lai šo jautājumu varētu turpmāk risināt konstruktīvā veidā.

Vietnes saturs laika gaitā tiks rediģēts un papildināts. Kā norāda Blaževičs, viņš iestājas par marihuānas lietošanas dekriminalizāciju jeb kriminālsoda atcelšanu par neliela marihuānas daudzuma audzēšanu, glabāšanu, pārnēsāšanu un lietošanu personiskām vajadzībām un norāda, ka marihuānas aizliegumi nav balstīti uz aktuāliem zinātniskiem pētījumiem. Ir arī pierādīts, ka dekriminalizācija ir efektīvāks veids, kā risināt narkotiku problēmas sabiedrībā, turklāt šo veidu rekomendē Pasaules Veselības organizācija, viņš norāda.

"Kopumā ir veikti vairāk nekā 20 000 pētījumu par marihuānu. Daudzos no šiem pētījumiem ir atklājies, ka marihuānai ir ļoti plašs medicīnisks pielietojums un milzīgs potenciāls gan dažādu vieglu saslimšanu, gan ļoti smagu slimību ārstēšanā. Šādu daudzpusību skaidro ar to, ka marihuāna stimulē kanabinoīdu receptorus (CB1, CB2), kas ir atrodami cilvēku ķermenī. Šie receptori ir daļa no, iespējams, svarīgākās fizioloģiskās sistēmas cilvēka ķermenī - endokanabinoīdu sistēmas, kas pamatā atbild par cilvēka veselības uzturēšanu, tostarp arī imūnsistēmas regulēšanu un līdzsvarošanu," stāsta Blaževičs.

Jāatgādina, ka sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" par marihuānas dekriminalizāciju parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, kas nozīmē, ka šo iniciatīvu var iesniegt parlamentā. Portālā "Manabalss.lv" šī iniciatīva tika ievietota 2012.gada 23.janvārī. Parakstu vākšana ilga vairāk nekā divus gadus.

Iniciatīvas autors ir Āris Ābele. Viņš aicināja atbalstīt ierosinājumu atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta paša vajadzībām, personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu. Patlaban Ābele no iniciatīvas tālākas virzīšanas atteicies.

Komentāri