Ķīnā varēs iegūt bakalaura grādu latviešu valodā, Mixnews.lv

Ķīnā varēs iegūt bakalaura grādu latviešu valodā

фото

Sabiedrība | 2015. gada 21. maijā plkst. 19:11

No septembra Pekinas Starptautisko studiju universitātē būs iespēja iegūt bakalaura grādu latviešu valodā, informēja Ārlietu ministrijā.

Latvijas vēstniece Ķīnā Ingrīda Levrence tikās ar Pekinas Starptautisko studiju universitātes Starptautiskās sadarbības un apmaiņas nodaļas direktori Cai Dzjieņu un pārrunāja latviešu valodas studiju programmas sākšanu Ķīnā.

Tikšanās laikā tika pārrunāts iespējamais vēstniecības atbalsts Pekinas Starptautisko studiju universitātes Centrālas Eiropas nodaļai, sākot latviešu valodas studiju programmu. Dzjieņa informēja, ka pirmos studentus latviešu valodas programmā plānots uzņemt jau šī gada septembrī. Līdz ar latviešu valodu universitāte plāno sākt arī čehu, ungāru un poļu valodas bakalaura studijas.

Levrence norādīja, ka augsti novērtē universitātes centienus latviešu valodas un kultūras popularizēšanā Ķīnā, un apliecināja, ka vēstniecība aktīvi atbalstīs latviešu valodas programmu. Levrence un Dzjieņa vienojās arī par kopīgu kultūras pasākumu organizēšanu, vieslekciju norisi un sadarbību zinātniskos projektos. Studentu apmācībai tiks aicināts latviešu valodas pasniedzējs no Latvijas.

Šīs studijas būs pirmā bakalaura līmeņa programma Ķīnā, kur būs iespēja apgūt latviešu valodu kā pamatpriekšmetu. Šobrīd latviešu valodu kā izvēles kursu piedāvā Pekinas Svešvalodu universitāte.

Pekinas Starptautisko studiju universitāte ir dibināta 1964.gadā. Universitāte piedāvā apgūt bakalaura programmas ar angļu, franču, vācu, itāļu, spāņu, portugāļu, krievu, japāņu, korejiešu un arābu valodām kā pamatpriekšmetiem.

Komentāri