Ar kampaņu tīrīs uzrakstus no celtnēm Latvijā, Mixnews.lv

Ar kampaņu tīrīs uzrakstus no celtnēm Latvijā

фото

Sabiedrība | 2015. gada 3. jūnijā plkst. 09:46

Tīrīšanas līdzekļa "Cif" komanda sadarbībā ar Rīgas domes Īpašuma departamentu un Rīgas Pašvaldības policiju, kā arī kampaņas vēstniekiem Agnesi Drunku, Agri Daņiļeviču un Armandu Simsonu aicina iedzīvotājus iesaistīties kampaņā "Cif tīra Latviju", informēja "Cif" sabiedrisko attiecību konsultante Evelīna Miglāne.

Kampaņas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vienai no aktuālajām problēmām pilsētās - ēku, pieminekļu un vides objektu nelikumīgai apzīmēšanai, galvenokārt tiem uzrakstiem un zīmējumiem, kuri ir agresīvi, vulgāri, vairo neiecietību sabiedrībā un kuros iekļauta necenzēta valoda. Kampaņas laikā no dažādām ēkām, celtnēm un vides objektiem gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās "Cif" komanda notīrīs zīmējumus un uzrakstus, atgriežot šīm vietām sākotnējo izskatu. Savukārt ikviens iedzīvotājs ir aicināts ziņot par ēkām vai vides objektiem, kurus vēlas redzēt atkal "brīvus" no rupjiem, neglītiem zīmējumiem un uzrakstiem, teikts kampaņas "Cif tīra Latviju" oficiālajā "Facebook" lapā.

"Mēs vēlamies pilnveidot vidi pilsētā, it īpaši ģimenēm, kurās aug bērni. Rupjie, agresīvie uzraksti un zīmējumi uz ēkām, mūsuprāt, negatīvi ietekmē bērnus un viņu uzskatus jau agrā vecumā, kad bērniem rodas viedoklis par apkārtējo pasauli, estētiku un vidi, kurā viņi dzīvo. Ir svarīgi, lai mūsu bērni augtu patīkamā, drošā, sakoptā vidē un sabiedrībā, kas ir balstīta uz savstarpēju cieņu un solidaritāti," skaidro kompānijas "Unilever" pārstāve Evita Meiere.

Kampaņas idejas vēstneši un ģimenes cilvēki - Drunka, Daņiļevičs un Simsons - aicina ikvienam būt aktīvam un iesaistīties kampaņā, lai kopīgiem spēkiem apzinātu problēmas nozīmīgumu, izglītotu sabiedrību un mazinātu vai pat izskaustu šādas nelikumīgas rīcības.

2014.gadā par dzīvojamo un sabiedrisko ēku, saimniecisko celtņu, žogu, citu būvju un arhitektonisko elementu bojāšanu ar uzrakstiem, zīmējumiem vai citādā veidā Rīgas pašvaldības policijā reģistrēti 15 izsaukumi, sāktas 29 administratīvā pārkāpuma lietvedības, pārkāpuma vietā aizturētas septiņas personas. Ar pārkāpumiem, kas saistīti ar ēku, vides objektu un infrastruktūras objektu bojāšanu, Rīgas pašvaldības policija strādā ikdienā, taču, lai mazinātu šāda veida pārkāpumus un izskaustu nevēlamo tieksmi, policija aicina arī iedzīvotājus padomāt par sava īpašuma pasargāšanu no pārkāpējiem un aktīvāk iesaistīties to novērošanā un notveršanā.

Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass stāsta, ka regulāri tiek veikti preventīvi pasākumi un izglītojošas lekcijas skolās par Rīgā spēkā esošajiem sabiedriskās kārtības noteikumiem, notiek pārrunas ar pusaudžiem un jauniešiem, informatīvu materiālu izplatīšana dažādu pasākumu laikā, informācijas sniegšana sociālajos tīklos, kā arī ikdienā, patrulējot un apkalpojot izsaukumus, policija kontrolē sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošanu pilsētā.

"Cif tīra Latviju" kampaņas laikā plānots notīrīt vairākus simtus kvadrātmetru dažādās Latvijas pilsētās.

Komentāri