Nojauks graustu Artilērijas ielā, Rīgā, Mixnews.lv

Nojauks graustu Artilērijas ielā, Rīgā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 19. februārī plkst. 15:25

Rīgas domes sēdē šodien nolemts uzdot Īpašuma departamentam veikt grausta Artilērijas ielā 61 piespiedu sakārtošanu, to nojaucot, ziņo LETA.

Ēkas celtas aptuveni 1910.gadā, taču Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atzinums liecina, ka tām nav kultūrvēsturiskas vērtības - tās atrodas avārijas stāvoklī, apdraud trešo personu veselību, kā arī bojā Rīgas pilsētas ainavu. To rekonstrukcija nav iespējama, tādēļ Rīgas pilsētas būvvaldes eksperti rekomendē tās demontēt, norādīja Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).

Abi grausti Artilērijas ielā 61 atrodas vairāku metru attālumā no ielas un no garāmgājējiem to šķir vismaz divus metrus augsts, necaurredzams metāla žogs.

Zemesgabals Artilērijas ielā 61, uz kura atrodas divas dzīvojamās mājas, līdzvērtīgās daļās pieder pašvaldībai un vienai privātpersonai, kas īpašuma tiesības ieguvusi denacionalizācijas rezultātā.

Pašvaldības iestādes vairākkārt vērsušās pie īpašnieka, informējot par īpašuma slikto tehnisko stāvokli, taču, tā kā persona savu viedokli par turpmāko rīcību nav paudusi, nolemts sākt darbības ēku piespiedu sakārtošanai. Trīs mēnešu laikā būs jāizstrādā nepieciešamā dokumentācija, bet būves jānojauc sešu mēnešu laikā.

Par graustu nojaukšanu iztērētie Rīgas pilsētas pašvaldības līdzekļi tiks piedzīti no kopīpašnieka proporcionāli domājamo daļu apmēram.

Foto: mixnews.lv

Komentāri