Eiropraids Rīgā notiks; "Antiglobālisti" sola lēmumu pārsūdzēt, Mixnews.lv

Eiropraids Rīgā notiks; "Antiglobālisti" sola lēmumu pārsūdzēt (1)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 8. jūnijā plkst. 12:15

20.jūnijā pie Vērmanes dārza notiks biedrības "Mozaīka" pieteiktais Eiropraids, savukārt biedrībai "Antiglobālisti" Rīgas pašvaldība piedāvās citu norises vietu - pie Vērmanes dārza Merķeļa ielā, šodien lemts sapulcē, kurā piedalījās Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR), tiesībsargājošo institūciju pārstāvji un pasākumu pieteicēji, ziņo LETA.

"Mozaīkas" pasākumam tiks nedaudz mainīts pieteiktais maršruts, lai šādi sagādātu mazāk neērtību iedzīvotājiem, žurnālistiem pastāstīja Radzevičs.

Viņš arī uzsvēra, ka "Antiglobālisti" pasākumu pieteikumu domē iesniedza agrāk nekā četrus mēnešus pirms, kā to nosaka normatīvi, tā pārkāpjot termiņus. Līdz ar to atbilstoši normatīviem priekšroka bijusi "Mozaīkai". Kā paredz jaunais maršruts, Eiropraida dalībnieki 20.jūnijā pulcēsies Elizabetes ielā pie "Splendid Palace", tad dosies gājienā pa Brīvības ielu, Bruņinieku ielu, tad Tērbatas ielu un gājienu noslēgs Vērmanes dārzā, kur vēl notiks sapulce.

"Mozaīkas" pārstāve Kristīne Garina žurnālistiem norādīja, ka iespējamie protesti no sabiedrības puses biedrību nebaida. "Šādi gājieni ir demokrātijas sastāvdaļa. To mērķis ir parādīt, ka ir tādi cilvēki pasaulē," pauda Garina.

"Antiglobālistu" pārstāvis Andris Orols žurnālistiem norādīja, ka pasākuma norises vietu mainīt nevēlas, tādēļ pašvaldības lēmumu pārsūdzēs. Tāpat viņš nepiekrīt pašvaldības teiktajam par termiņu neievērošanu, joprojām uzskatot, ka "Antiglobālistiem" atbilstoši likumam ir priekšroka.

Orols arī norāda, ka gadījumā, ja "Mozaīkai" ļaus rīkot pasākumu vietā un laikā, kuru biedrība Rīgas domē esot pieteikusi pirmā, "Antiglobālisti" biedrības sapulcē lems par tālāko rīcību. Nesankcionētus pasākumus gan "Antiglobālisti" nerīkošot.

Pašvaldības lēmumu Orols izskaidro vai nu ar ārzemju diplomātu spiedienu uz Rīgas domi, vai arī pieļauj, ka domē strādā "Mozaīkas" domubiedri. "Varbūt domē arī strādā "jautrie puikas un meitenes", tādēļ tāds lēmums," žurnālistiem sacīja Orols.

Pasākumā kārtību nodrošinās policija. Rīgas domē uzsver, ka drošības pasākumi būšot ievērojami, jo Eiropraidā piedalīsies arī augstas amatpersonas. Tāpat būs arī satiksmes ierobežojumi, par kuriem sabiedrība tiks laicīgi informēta.

Jāatgādina, ka februārī "Antiglobālisti" Rīgas domē pieteica pasākumus no 13. līdz 21.jūnijam Vērmanes dārzā. Sākotnēji tiem tika norādīts ironisks mērķis, kā "smēķēšanas, alkoholisko dzērienu un perversiju popularizēšana", taču biedrība no Rīgas domes saņēma atteikumu. Domē skaidroja, ka pasākumā nevar notikt prettiesiskas darbības. Pēcāk biedrība atbilstoši likumdošanai noformulējusi pasākumu mērķi, norādot, ka tiks popularizētas ģimenes vērtības un nosodītas perversijas. Plānotais dalībnieku skaits - 500 līdz 1000 cilvēku.

20.jūnijā gājienu un sapulci jeb Eiropraidu pie Vērmanes dārza vēlas rīkot biedrība "Mozaīka". Gājiens sākotnēji tika pieteikts maršrutā Vērmanes dārzs-Tērbatas iela-Bruņinieku iela-Brīvības iela-Brīvības bulvāris-Vērmanes dārzs un sapulce - Vērmanes dārzā. Kā pasākuma mērķis minēts "veicināt sabiedrības izpratni par cilvēktiesībām, dažādību, seksualitāti, dzimuma identitāti un ar to saistītiem jautājumiem un informēt par lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu cilvēku tiesisko stāvokli Latvijā, pieprasīt grozījumu izdarīšanu normatīvajos aktos, kas nodrošinātu visu cilvēku neatkarīgi no viņu piederības kādai sabiedrības grupai vienlīdzīgas tiesības dažādās dzīves jomās, kā arī svinēt daudzveidību un demokrātiju". Plānotais dalībnieku skaits ir 2000 personu.

Vairākas sabiedriskās organizācijas paudušas nosodījumu gaidāmajam pasākumam. Biedrība "Antiglobālisti" mēģinājusi nepieļaut tā norisi, pasākuma laikā piesakot citus pasākumus. Pret Eiropraida norisi "Antiglobālisti" pie domes rīkoja arī piketu, aicinot cilvēkus parakstīties pret tā norisi Rīgā.

Nosodījumu Eiropraidam paudis arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Komentāri 1
Antiglobalistipirms 4 gadiem
Antiglobālisti nepārsūdzēs praida gājienu, bet savu pasākumu.
Ar Antiglobālistiem nebija sapulce par Eiropraidu, bet par Antiglobālistu pasākumu par veselīgu dzīvesveidu. Tam nav nekāds sakars ar praidu, bet par vārda brīvību cilvēkiem Latvijā svarīgām tēmām un pilnīgi citu tēmu, kas nav saistāma ar praidu. Ziņa ir sagrozīta un virsraksti video ir nepareizi.