Ķemeru Nacionālajā parkā veidos kapus, Mixnews.lv

Ķemeru Nacionālajā parkā veidos kapus

фото

Sabiedrība | 2015. gada 10. jūnijā plkst. 11:39

Ķemeru Nacionālajā parkā, Ragaciemā veidos kapus, informē laikraksts "Neatkarīgā".

Pret kapu izveidi neiebilst arī Ķemeru Nacionālā parka administrācija, saprotot, ka Ragaciemam steidzami nepieciešama jauna kapsēta, taču ieceri boikotējot kāds rīdzinieks Gints Kauniste, vēsta laikraksts.

Ragaciems un Lapmežciems atrodas uz šauras zemes strēles. Tā atdala Kaņiera ezeru un Rīgas līci. Vietējās pašvaldības, Engures novada mērs Gundars Važa stāsta, ka Ragaciema vecie kapi pēc gada, vēlākais - pusotra, būs piepildīti. Esošajā pašvaldības teritorijā jaunai kapsētai vietas nav, turklāt kapus nemaz nedrīkst ierīkot tuvu dzīvojamajām mājām, lai neapdraudētu dzeramā ūdens kvalitāti.

Cits izvēles iespējas ierobežojošs faktors ir gruntsūdens līmenis. Izskatīta versija par kapsētas ierīkošanu Antiņciemā, taču tur ūdens bedrē parādās jau pusmetra dziļumā, un zārku tādā neliksi. Tad nu vienīgā saprātīgā iespēja atlikusi prasīt kapsētai valsts zemi no raksturā sarežģītā kaimiņa - Ķemeru Nacionālā parka.

Piemērots meža nogabals noskatīts metrus 300 aiz Ragaciema beigu robežzīmes, braucot Klapkalnciema virzienā, kreisajā pusē šosejai. Tur hidroloģiskie rādītāji esot apmierinoši. Pretī apsolīts neskarts mežs attālākā vietā. Nacionālā parka direktors Andris Širovs atzīst: "Mēs, protams, neesam pārlaimīgi, taču tā ir publiska vajadzība, un iespējas kapsētu ierīkot citur pašvaldībai nav. Mēs to respektējam. Turklāt pretim saņemsim vēl vērtīgāku mežu pilnīgi neskartā vietā!" Novada teritorijas plānojumā jaunā kapsēta jau ir oficiāli iezīmēta. Arī politiskā līmenī iecere saņēmusi akceptu.

Noteikumu projektu, kas Ķemeru parkā ļaus ierīkot jaunos Ragaciema kapus, drīzumā virzīs uz saskaņošanu valdībā.

Taču jau septiņus mēnešus privātpersona Kauniste traucē kapu izveides ieceri. Viņaprāt, cilvēkus var bērēt arī citur, piemēram, esošajos Ragaciema kapos pa virsu vecajiem apbedījumiem, un arī jaunai kapsētai vietu varot atrast mazāk nozīmīgās dabas teritorijās. Kauniste sūdzējies būvvaldē, uzraugošajās vides institūcijās, ticis uzklausīts Vides konsultatīvajā padomē, sūdzējies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

"Neatkarīgajai" Kauniste apgalvo, ka stāstā par kapiem viņa vienīgais motīvs esot rūpes par dabu. Kapsēta iecerēta vietā, kur atrodas augstvērtīgs biotops, mežainās piejūras kāpas, un daudzi mitrāji.

Komentāri