Ministrija neiebilst pret kapu ierīkošanu Ķemeru nacionālajā parkā, Mixnews.lv

Ministrija neiebilst pret kapu ierīkošanu Ķemeru nacionālajā parkā

фото

Sabiedrība | 2015. gada 11. jūnijā plkst. 15:13

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) neiebilst pret Engures novada plāniem Ķemeru nacionālā parka teritorijā ierīkot kapsētu, apstiprināja VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Kļaveniece, ziņo LETA.

Kapsētas ierīkošana Lapmežciema pagastā tiek pieļauta kā izņēmums, jo šis pagasts pilnībā atrodas nacionālajā parkā un no vienas puses to ieskauj Rīgas jūras līcis, bet no otras puses - Kaņiera ezers. Tāpat vērā ir jāņem augstais gruntsūdens līmenis, kas būtiski ierobežo jaunas kapsētas vietas izvēli.

Engures novada dome bija vērsusies ministrijā ar lūgumu veikt grozījumus normatīvajos aktos pēc iespējas ātrāk, lai pašvaldība varētu veikt nepieciešamās darbības kapsētas izveidei. Ministrija devusi savu piekrišanu, jo apzinās, ka citas iespējas novadam nav.

Laikraksts "Neatkarīgā" šonedēļ vēstīja, ka Engures novada pašvaldība Ķemeru nacionālā parka teritorijā plāno ierīkot jaunu kapsētu, jo pašreizēji tuvākajos gados būs piepildīti. Ieceri atbalsta par dabas aizsardzību atbildīgās iestādes, tikai kāda privātpersona Gints Kauniste šo ieceri boikotē.

Idejas pretinieks apgalvo, ka cilvēkus var bērēt arī citur, piemēram, esošajos Ragaciema kapos pa virsu vecajiem apbedījumiem, un arī jaunai kapsētai vietu varot atrast mazāk nozīmīgās dabas teritorijās. Viņš uztraucas par dabu, tāpēc neatbalsta kapsētas izveidi, jo tā iecerēta vietā, kur atrodas augstvērtīgs biotops, mežainās piejūras kāpas un daudzi mitrāji.

Komentāri