Pētījums: Vairums Latvijas iedzīvotāju negatīvi vērtē valdības sasniegto ES budžeta sarunās, Mixnews.lv

Pētījums: Vairums Latvijas iedzīvotāju negatīvi vērtē valdības sasniegto ES budžeta sarunās

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. februārī plkst. 08:29

Vairums - 61% - Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju negatīvi vērtē valdības sasniegto Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta sarunās, liecina pēc LNT pasūtījuma veiktais pētījums.

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas valdība un Latvijas amatpersonas nav darījušas visu nepieciešamo, lai panāktu Latvijai pozitīvāko rezultātu ES budžetā. 22% aptaujāto pauduši viedokli, ka valdība un ierēdņi noteikti nav darījuši pietiekami daudz, bet 39% uzskatījuši, ka darbošanās drīzāk nav bijusi pietiekama. Latvijas valdības un amatpersonu veikumu ES daudzgadu budžeta kontekstā salīdzinoši biežāk negatīvi vērtē cittautieši.

Ceturtā daļa - 25% - Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem domā, ka Latvijas valdība un Latvijas amatpersonas ir darījušas visu nepieciešamo, lai panāktu Latvijai pozitīvāko rezultātu ES budžetā. 4% pilnībā piekrituši šim apgalvojumam, bet 21% - drīzāk piekrituši. Latvijas valdības un amatpersonu paveikto biežāk atzinīgi vērtējuši cilvēki, kas pašlaik mācās, pensionāri un Vidzemes iedzīvotāji.

14% aptaujāto nav bijis konkrēts viedoklis šajā jautājumā.

Foto: euobserver.com

Komentāri