Aktīviste: Seksuālo minoritāšu situācija Latvijā uzlabojas, Mixnews.lv

Aktīviste: Seksuālo minoritāšu situācija Latvijā uzlabojas (1)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 19. jūnijā plkst. 12:39

Kaut arī, raugoties Eiropas Savienības (ES) mērogā, Latvijā situācija ar lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) tiesībām nav tā labākā, pēdējo desmit gadu laikā situācija ir attīstījusies pozitīvā virzienā, sacīja LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" pārstāve Evita Goša, ziņo LETA.

Viņa norādīja, ka ir jūtama Eiropas konteksta ietekme uz Latviju.

"Būtiskākā ietekme ir Eiropas Cilvēktiesību tiesai, kuras judikatūra spēlē milzu lomu, un Latvijas politiķi saprot, ko tas nozīmē. Kaut arī Latvija kopumā pret LGBT kopienu nav noskaņota draudzīgi, tomēr Latvija ir ES dalībvalsts un Eiropas Cilvēktiesību tiesu uztver nopietni," sacīja Goša.

Goša atzīmēja, ka Eiropas Parlamenta deputāti diskrimināciju var tikai nosodīt, bet šim nosodījumam tikpat kā nav reālu seku. "2006.gadā nodarbinātības direktīvā tika norādīts, ka seksuāla orientācija nevar būt par iemeslu diskriminācijai. Taču ES nevar pieņemt pretdiskriminācijas direktīvu, kam vajag vienbalsīgu balsojumu. Turklāt problemātisks ir fakts, ka vienā valstī noslēgta laulība vai reģistrētas partnerattiecības citā valstī ir atšķirīgā tiesiskā statusā," pauda Goša.

Goša arī sacīja, ka liela nozīme skatījumam uz LGBT jautājumiem ir citu valstu pieredzei, sevišķi, ja šajās valstīs notiek pozitīvas pārmaiņas. Tāpat viņa uzsvēra, ka salīdzinājumā ar laiku pirms pieciem vai desmit gadiem būtiski uzlabojusies mediju attieksme pret LGBT kopienu. "Ja agrāk medijos figurēja naida runa un neticami stāsti, tad tagad kopiena tiek attēlota pozitīvā gaismā. Protams, daudz kas ir atkarīgs no situācijas, turklāt arī mediji ir dažādi. Taču LGBT aktivitātes tagad tiek atspoguļotas plašāk un dažādākā griezumā."

Jāatgādina, līdz 21.jūnijam Rīgā norisinās Eiropraida nedēļa, interesentiem piedāvājot ap 50 dažādu pasākumu - izstādes, lekcijas, diskusijas, filmu vakarus u.c. Galvenā pasākumu norises vieta ir Kaņepes kultūras centrs jeb Praida nams.

Eiropraida centrālais notikums būs "EuroPride 2015" gājiens un sapulce, kas 20.jūnijā no plkst.13 līdz 18.30 norisināsies Vērmanes dārzā un tā apkaimē.

"Mozaīka" gājienu pieteikusi maršrutā Vērmanes dārzs-Tērbatas iela-Bruņinieku iela-Brīvības iela-Brīvības bulvāris-Vērmanes dārzs un sapulce Vērmanes dārzā. Kā pasākuma mērķis minēts "veicināt sabiedrības izpratni par cilvēktiesībām, dažādību, seksualitāti, dzimuma identitāti un ar to saistītiem jautājumiem un informēt par lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) cilvēku tiesisko stāvokli Latvijā, pieprasīt grozījumu izdarīšanu normatīvajos aktos, kas nodrošinātu visu cilvēku neatkarīgi no viņu piederības kādai sabiedrības grupai vienlīdzīgas tiesības dažādās dzīves jomās, kā arī svinēt daudzveidību un demokrātiju". Plānotais dalībnieku skaits ir 2000 personu.

Komentāri 1
triseksuālispirms 3 gadiem
Vēl tikai jāatver homoseksuāļu restorānus!