Valsts asinsdonoru centrs lūdz atsaukties asins donorus, Mixnews.lv

Valsts asinsdonoru centrs lūdz atsaukties asins donorus

фото

Sabiedrība | 2015. gada 6. jūlijā plkst. 18:12

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina cilvēkus ziedot asinis, informēja VADC.

Centrs īpaši lūdz atsaukties 0 grupas rēzus negatīvo asinsgrupu donorus.

Rīt asinis varēs nodot Ventspils 3.vidusskolā, Tārgales ielā 5, no plkst.10 līdz 13. Tāpat donori tiks gaidīti Gulbenes Latvijas Sarkanā Krusta komitejā, Dīķa ielā 1, no plkst.9 līdz 13.

Savukārt specializētais autobuss ziedotājus uzņems pie Aizsardzības ministrijas, Krišjāņa Valdemāra ielā 10/12 no plkst.10 līdz 15. Trešdien, 8.jūlijā, donori tiks gaidīti Sociālās integrācijas valsts aģentūras telpās Jūrmalā, Dubultu prospektā 71, no plkst.10 līdz 13. Savukārt specializētajā autobusā asinis varēs nodot pie Brīvības pieminekļa no plkst.10 līdz 14.

Ceturtdien, 9.jūlijā, asinis Rīgā varēs nodot AS "Elko Grupa" centrālajā birojā, Toma ielā 4, no plkst.10 līdz 13. Tāpat donori tiks gaidīti Kārsavas kultūras namā no plkst.9 līdz 12, kā arī specializētajā autobusā pie tirdzniecības centra "Domina" Rīgā no plkst.10 līdz 16.

Savukārt piektdien, 10.jūlijā, asinis būs iespējams nodot specializētajā autobusā pie starptautiskās lidostas "Rīga". Šeit donori tiks gaidīti no plkst.10 līdz 14.

Jāpiebilst, ka Latvijā asinis regulāri ziedo tikai 1,7% no tiem iedzīvotājiem, kuri to varētu darīt.

Lai nodrošinātu pastāvīgu asins krājumu papildināšanu un pilnībā nodrošinātu slimnīcu pieprasījumu, kā arī lai nebūtu jāatliek plānveida operācijas, VADC sāk kampaņu "Mums ir viena asinsrite". Tās laikā ar televīzijas, radio un preses reklāmu palīdzību iedzīvotājiem tiks atgādināts, ka vajadzība pēc stabilām asins rezervēm var skart jebkuru cilvēku, kā arī tas, ka asinis var ziedot trīs reizes gadā.

Komentāri