Antiglobālisti aicina apvienot spēkus pret bēgļiem Latvijā, Mixnews.lv

Antiglobālisti aicina apvienot spēkus pret bēgļiem Latvijā (1)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 8. jūlijā plkst. 17:46

Biedrība "Antiglobālisti" aicina tās sabiedriskās un politiskās organizācijas, kuras ir pret plānoto bēgļu izmitināšanu Latvijā, apvienot spēkus un izdarīt politisku spiedienu uz Latvijas valdību.

Kā informēja biedrībā, tagad esot pilnīgi nepieņemami Latvijā izmitināt ekonomiskos un politiskos bēgļus no citām valstīm, jo valdošajiem politiķiem "nav nekādas daļas par simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju", kuri devušies bēgļu gaitās.

"Valdības lēmums izmitināt 250 sveštautiešus ir spļāviens sejā Latvijas pamatiedzīvotājiem, jo skaidri parāda, kas šiem Latvijas politiķiem ir svarīgāks - sveštautieši vai savas valsts cilvēki," uzsvēra biedrībā. Kā ziņots, valdība 6.jūlija ārkārtas sēdē vienojusies par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, vienojoties, ka divu gadu laikā mūsu valsts varētu uzņemt 250 šādu cilvēku.

Valdībā nebija balsojuma par šo jautājumu, tikai kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), kuras pārstāvētā nacionālā apvienība iebilst pret bēgļu uzņemšanu, pauda īpašu nostāju, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Taujāta par atšķirīgiem viedokļiem starp valdības partneriem, Straujuma pauda: šis nav pirmais gadījums, kad kādai no koalīcijas partijām ir īpašais viedoklis. Koalīcija turpina strādāt, un tas ir normāls process, ka partijas nav vienmēr vienotas, rezumēja politiķe.

Jāatgādina, ka Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji vienojušies, ka dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies. Paredzēts, ka ES valstu iekšlietu ministri līdz jūlija beigām vienosies par konkrētu piedāvājumu bēgļu uzņemšanai dalībvalstīs.

Tiek plānots, ka ES valstis nākamajos divos gados uzņems 40 000 patvēruma meklētāju no Sīrijas un Eritrejas, kuri atrodas Itālijā un Grieķijā. Tāpat paredzēts nodrošināt mītnesvietu 20 000 cilvēku no trešajām valstīm, kuriem nepārprotami nepieciešama starptautiska aizsardzība.

Komentāri 1
Jānispirms 3 gadiem
Kāda bēgļu uzņemšana, ir taču nacionālās intereses. Tūlīt būsim musulmaņu valsts.