Jauniešiem piedāvā virtuāli iepazīt dažādu profesiju ikdienu, Mixnews.lv

Jauniešiem piedāvā virtuāli iepazīt dažādu profesiju ikdienu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. februārī plkst. 18:25

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izveidojusi interneta vietni "Profesijupasaule.lv", kurā iespējams iepazīties ar gandrīz 50 dažādu nozaru speciālistu darba ikdienu, ziņo LETA.

Kā informēja VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Lietaviete, vietnē patlaban var viesoties ēdināšanas, elektronikas, informācijas tehnoloģiju un kokapstrādes uzņēmumos un vairāku citu nozaru uzņēmumos. Ieskatu darba ikdienā sniedz intervijas ar profesiju pārstāvjiem un fotoreportāžas par speciālistu darba gaitām.

Ja kāda profesija esot ieinteresējusi, īpašā sadaļā, kas aizved uz Izglītības ceļvedi "NIID.LV", var izpētīt amatu aprakstus un izglītības iestāžu sarakstu, kur konkrēto profesiju iespējams apgūt.

"Profesiju pasauli" savā darbā varot izmantot arī karjeras konsultanti un klašu audzinātāji, lai paplašinātu skolēnu priekšstatus par profesiju daudzveidību un radītu skolēnos interesi un vēlmi padziļināti pētīt darba pasauli un savas personīgās karjeras iespējas. Vietnē ietverti materiāli, kas mudina jauniešus domāt par sevi ne tikai kā par topošo darba ņēmēju, bet arī darba devēju.

"Drīzumā vietnē parādīsies sadaļa, kurā būs vadlīnijas patstāvīgai profesiju izpētei. Īpaši noderīgas tās būs jauniešiem, tiekoties ar potenciālajiem darba devējiem vai dodoties ekskursijās uz uzņēmumiem," atklāja VIAA "NIID.LV" datubāzes vadītājs Didzis Poreiters.

Veidojot profesiju aprakstus, izmantots profesiju klasifikators, Eiropas Sociālā fonda projektā "Nozaru kvalifikācijas sistēmas izveide un profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana" izstrādātie nozaru apraksti un nozaru kvalifikāciju struktūras, kā arī konsultācijas ar nozaru asociācijām un nozarē strādājošiem uzņēmumiem.

Foto: 7bloggers.ru, saitvoprosov.ru

Komentāri