"TEDxRiga" atklāj stāstu medību sezonu, Mixnews.lv

"TEDxRiga" atklāj stāstu medību sezonu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. februārī plkst. 12:57

Gatavojoties jaunajai sezonai, radošās domāšanas konference "TEDxRiga" ķērusies pie aizraujošu stāstu medībām un izsludinājusi konkursu "Stāstu medības". Konkursa uzvarētājam tiks iespēja uzstāties šī gada "TEDxRiga" pasākumā.

Kā informē "TEDxRiga" pārstāvji, konkursā "Stāstu medības" ikviens var pieteikt savu stāstu, kas spēj mainīt dzīvi, iedvesmot jauniem sasniegumiem, remdēt zināšanu slāpes, atklāt citiem kādu vērtīgu pieredzi vai vienkārši dot iemeslu aizdomāties. Stāsta ideja var būt lokāla vai globāla, vienkārša vai sarežģīta, nopietna vai jautra. Galvenais nosacījums – stāstam jābūt tādam, kurā būtu vērts dalīties. Stāstu var pieteikt arī cita cilvēka vārdā, kuram ir stāsts, kurā dalīties.

Lai piedalītos konkursā, stāsti video formātā (nepārsniedzot 3 minūtes un 100 MB) līdz 5.martam jāiesniedz "TEDxRiga" informatīvā partnera, laikraksta "Diena", interneta mājas lapā, sadaļā "TEDxRiga". Konkursa uzvarētājam būs iespēja pievienoties Latvijas vadošajiem zinātniekiem, māksliniekiem un uzņēmējiem, uzstājoties ar savu stāstu uz "TEDxRiga" skatuves.

TED ir starptautiska bezpeļņas organizācija ar devīzi "Idejas, ar kurām vērts dalīties". Organizācijas pamatmērķis ir iepazīstināt plašāku publiku ar dažādu jomu speciālistu radītām ģeniālām idejām cilvēces attīstībai, dzīves kvalitātes un apkārtējās vides uzlabošanai.

"TEDxRiga" jeb neatkarīgi organizētā TED konference Rīgā pirmoreiz notika 2012. gada jūnijā. Paralēli Rīgas konferencei pērnā gada jūnijā norisinājās vēl 79 dažādi TEDx pasākumi 30 pasaules valstīs. Katru mēnesi TEDx starptautiskais redaktors iesaka trīs labākos pasākumus, kurus vērts noskatīties, un jūnijā starp tiem ierindojās arī "TEDxRiga" konference.

"Mēs uz TEDx pasākumu formātu skatāmies kā uz ļoti noderīgām vadlīnijām, ne ierobežojumu," skaidro viens no konferences organizatoriem Pāvils Jurjāns. "Tas dabīgā kārtā izriet no TED raksturīgā, ērti uztveramā 18 minūšu garā priekšnesuma standarta. Saglabāt uzmanību tik intelektuāli "pielādētiem" vēstījumiem vairāk kā pusotru stundu ir grūti," sacīja "TEDxRiga" organizators, piebilstot, ka liela nozīme esot arī konferenču atvērtībai.

"Visus klausīties gribētājus vienā zālē nesaliksi, bet nodrošināt visiem citiem konferences tiešraidi un internetā pieejamus runu ierakstus – tā ir ļoti demokrātiska ideja, kas padarīja TED par globālu fenomenu," atzīmēja Jurjāns, norādot, ka "TEDxRiga" nav ne mērķa, ne vajadzības atteikties no ierastā formāta. Tā vietā visi spēki tiekot veltīti jaunu, aizraujošu stāstu meklēšanai.

Jurjāns vēl neatklāja, kuri lektori šogad kāps uz "TEDxRiga" skatuves, tomēr norādīja, ka tie būšot ļoti prominenti speciālisti.

"Mums ir gan pasaules līmeņa zinātnieks, gan pasaules līmeņa komponists, gan pasaules līmeņa treneris. Sagaidām no viņiem ļoti aizraujošus stāstus."

Foto: colombod2.wordpress.com; 7guru.lv

Komentāri