Ārsti pērn nepamatoti uzrādījuši veselības aprūpes pakalpojumus par 144 000 latiem, Mixnews.lv

Ārsti pērn nepamatoti uzrādījuši veselības aprūpes pakalpojumus par 144 000 latiem

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. februārī plkst. 14:06

Veselības inspekcija pēc veiktajām pārbaudēm ārstniecības iestādēs, kas sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, 2012.gadā ir pieņēmusi lēmumus par naudas līdzekļu atmaksu veselības aprūpes budžetā vai pacientiem 143 983 latu apmērā, jo pakalpojumi uzrādīti nepamatoti, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijas Komunikācijas nodaļā.

Pagājušā gadā Veselības inspekcija par savu prioritāro uzdevumu izvirzīja pārbaudīt ģimenes ārstu un ambulatoro speciālistu prakses, īpašu uzmanību pievēršot tam, kādas iedzīvotājiem ir iespējas iegūt informāciju un saņemt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.

Visbiežāk konstatētie pārkāpumi ir saistīti ar uzrādīto pakalpojumu neatbilstību faktiski veiktajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas izpaužas pierakstījumos vai neatbilstošu manipulāciju uzrādīšanā. Konstatējot nepamatotu veselības aprūpes pakalpojumu uzskaiti, tika pieņemti lēmumi par naudas līdzekļu atmaksu veselības aprūpes budžetā kopsummā par 105 244 latiem.

Piemēram, slimnīca par stacionārā ievietotu pacientu valsts apmaksai nepamatoti vienlaicīgi bija uzrādījusi gan stacionāros, gan ambulatoros pakalpojumus, kaut gan pacientam, kurš 24 stundas diennaktī atrodas ārsta uzraudzībā slimnīcā, visi nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumi jānodrošina stacionārā.

Savukārt no pacientiem nepamatoti iekasētie maksājumi ir 1502 lati. Veselības inspekcija min arī iedzīvotāju iesniegumos norādītās pretenzijas par portālā "www.latvija.lv" ievadīto datu neatbilstību - par informāciju portālā saņemti 14 iesniegumi, kas izskatīti un visos gadījumos arī atzīti par pamatotiem.

Pārbaudēs tika konstatēts, ka no veselības aprūpes budžeta līdzekļiem ir apmaksāti, bet faktiski nav veikti dažādi veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, pacientei tika atdots nepamatoti iekasētais maksājums 85 latu apmērā par saņemtajiem dzemdību pakalpojumiem, kas portālā bija uzrādītas kā valsts apmaksātas dzemdības, bet samaksa bija pieprasīta arī no pacientes.

Veselības inspekcija atgādina, ka iedzīvotājiem portālā ir iespēja pārbaudīt informāciju par viņiem sniegtiem valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Konstatējot neatbilstības ārstniecības iestāžu sniegtajā informācijā, aicina iedzīvotājus iesniegt iesniegumu Veselības inspekcijā, ko ir iespējams veikt, arī autentificējoties portālā "www.latvija.lv".

Plašāku informāciju par būtiskākajiem pārkāpumiem ārstniecības iestāžu pakalpojumu uzskaitē un līgumu nosacījumu ievērošanā var apskatīt mājaslapas "www.vi.gov.lv" sadaļā "Valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi".

Foto: no vietnēm brodermaninternalmedicine.com, mama.kharkov.ua

Komentāri